Gå til hovedinnholdet
Spesialister på utvikling og produksjon av varmevarmepresseer med trommel [email protected] ‎+86 13713137075‎ ‎+86 076981515850‎
VelkommenDirekte fra produsenten · Tilbyr prøvetrykk
November 4, 2026

Hvor mye koster en trommelbasert varmeoverføringsmaskin? Prisguide for 2026, inndelt etter trommelspesifikasjoner, arbeidsbredde og automatiseringskonfigurasjon

Dato for gjennomgang av tilbud: 3.november 2026 Tilbudets gyldighetsperiode:til 31. desember 2027

Kjernepris:Basisprisen i renminbi for de tre typiske konfigurasjonene i dette dokumentet er henholdsvis27 000, 74 500 og 133 000. Omregnet etter den midtkursen for renminbi som ble offentliggjort av China Foreign Exchange Trading Center på oppdrag fra People’s Bank of China den 3. november 2026, 1USD = 6,7150 renminbi, utgjør dette henholdsvis ca.4 020 USD, 11 090 USD og 19 810 USD(avrundet til nærmeste 10 dollar).

Omregningsgrunnlag:Beløpene i amerikanske dollar er kun veiledende omregningsverdier for lesere av denne artikkelen; offisielle tilbud baseres på beløpene i amerikanske dollar, valutakursen og betalingsbetingelsene som fremgår av tilbudet og kontrakten. Prisene inkluderer gjeldende skatter og avgifter i Kina, men inkluderer ikke importtoll, importmerverdiavgift, forbruksavgift, tollklareringskostnader og andre lokale skatter og avgifter i mottakerlandet. Eksportordrer inkluderer emballering i trekasser, men inkluderer ikke internasjonale fraktkostnader, transportforsikring og installasjon på stedet.

Opplæring og garanti:Opplæringstjenester er gratis; dersom det avtales at ingeniører fra Shangshi Technology skal reise til kundens anlegg, vil kostnader for reise, visum, lokal transport, kost og losji samt tjenester på stedet bli fakturert separat. Garantiperioden for hele maskinen er 1 år, og det tilbys livstidsgaranti samt vedlikeholdsstøtte. Det konkrete garantidekningen, slitasjedeler, skader forårsaket av menneskelig feil og force majeure-situasjoner er underlagt garantidokumentene som følger med maskinen og kontrakten.

«Hvor mye koster en trommelbasert varmepresse?» Det finnes ikke noe entydig svar uten å ta hensyn til konfigurasjonen. Smalbåndsmodeller for nybegynnere og bredbåndsmodeller for industriell bruk varierer betydelig når det gjelder trommeldiameter, effektiv arbeidsbredde, oppvarmingsstruktur samt konfigurasjon for sporsjekk og opp- og avrulling, og innkjøpsprisen og kostnaden per enhet kan ikke sammenlignes direkte.

Denne artikkelen brukertre typiske konfigurasjonspriser fra Dongguan Zhishang Technology Co., Ltd. (Zhishang) per 3. november 2026som eksempel for å illustrere hvordan trommeldiameter, effektiv arbeidsbredde og automatiseringskonfigurasjon påvirker budsjettet, og gir en oversikt over skatter, avgifter, emballasje, frakt, installasjon, opplæring og garantibetingelser.

Utseende på en mellomstor, helautomatisk trommelbasert varmevarmepresse og bilder fra driften i verkstedet
En mellomstor, helautomatisk trommel-varmevarmepresse i Zhishang Technologys produksjonshall. Bildet er tatt direkte fra fabrikken og brukes til å illustrere maskinens struktur, opp- og avrullingssystemet samt materialføringsoppsettet.

Referansepriser for tre typiske konfigurasjoner i 2026

Tabellen nedenfor viser både grunnprisen i renminbi og den omregnede prisen i amerikanske dollar, for å gjøre det enklere for utenlandske innkjøpere å lage budsjett. Produksjonshastigheten i tabellen brukes til å sammenligne konfigurasjoner og produksjonskapasitet; den faktiske produksjonskapasiteten påvirkes fortsatt av stofftype, mønster, temperatur, spenning, hyppighet av oppdragsbytte, driftsstans og utbytte av godkjent produkt, og kan ikke direkte likestilles med den faktiske leveringsmengden over en hel dag.

Konfigurasjonsnivå Grunnpris i renminbi Referansepris i USD Trommeldiameter Effektiv arbeidsbredde Oppvarming og automatiseringskonfigurasjon Produksjonshastighet Typiske bruksområder
Startpakke for smale bredder 27 000 yuan ca. 4 020 dollar 200 mm 1 300 mm Oljeoppvarming; standardutstyr med sporsikring og separasjonsanordning ca. 30–50 meter/time Små partier med stoff, skreddersydde gardiner, smale bånd og prøveproduksjon
Mellomstor, helautomatisk konfigurasjon 74 500 yuan ca. 11 090 USD 610 mm 1 800 mm To-lags oljevarme; automatisk sporsporing og separering ca. 220–280 meter/time Sportsklærstoff, tekstiler til hjemmet, flagg- og reklamebanner i mellomstore til store partier
Bredbåndsindustriell konfigurasjon 133 000 yuan ca. 19 810 USD 1 000 mm 2 000 mm Dobbel oljevarme; helautomatisk sporsikring og separering ca. 1 000–1 200 meter/time Bredt sengetøy, store flaggduker og store kontinuerlige eksportordrer
Valutakurskilde: Midtkursen for renminbi fraChina Foreign Exchange TradingCenter 3. november 2026, 1 USD = 6,7150 RMB. Beløp i USD er avrundet til nærmeste 10 USD og brukes kun til lesbarhet og budsjettsammenligning.

Hastighetskontroll:Konfigurasjonen 200 × 1 300 mm er oppgitt med 30–50 meter/time i henhold til gjeldende prosjektbekreftelse; Hastighet, trommeldiameter og effektiv bredde for 610 × 1800 mm og 1000 × 2000 mm eravstemt mot ZS-BD-produktparametrene. Hastighetene i tabellen brukes til sammenligning av konfigurasjoner og produksjonskapasitet, og tilsvarer ikke den faktiske daglige leveringsproduksjonen etter fradrag for oppvarming, bytte av oppdrag, kontroll, rengjøring og uplanlagte driftsstans. Ved beregning av daglig produksjon kan man henvise tilberegningsmetoden for daglig produksjonskapasitet for trommelvarmepresseer.

Hva er inkludert og hva er ikke inkludert i tilbudet?

Punkt Omfanget av dette tilbudet Må bekreftes ved innkjøp
Utstyr og standardkonfigurasjon I henhold til trinnene i tabellen og den endelige konfigurasjonslisten Modell, trommeldiameter, effektiv bredde, spenning og medfølgende tilbehør
Skatter og avgifter i Kina Inkluderer gjeldende skatter og avgifter i Kina Fakturatype, skattesats og skattebehandling ved eksport
Eksportemballasje i trekasse Inkludert Emballasjemetode, merkinger og laste- og lossevilkår på destinasjonen
Internasjonale fraktkostnader og transportforsikring Ikke inkludert Handelsbetingelser, destinasjonshavn, forsikringsdekning og transportmåte
Importavgifter i mottakerlandet Ikke inkludert Importtoll, merverdiavgift, forbruksavgift og fortollingskostnader, i henhold til bekreftelse fra tollmyndighetene i destinasjonslandet og speditøren
Installasjon og igangkjøring på stedet Ikke inkludert Omfanget av installasjonen, forholdene på stedet, ingeniørens reise og tilbudet
Opplæring Opplæringstjenester er gratis Fjernopplæring eller opplæring på fabrikken kan avtales; reisekostnader og serviceavgifter for ingeniører som reiser til kundens anlegg faktureres separat
Tilbudets omfang skal endelig fastsettes ut fra den offisielle konfigurasjonslisten, salgskontrakten og handelsvilkårene.

Nivå 1: Startkonfigurasjon for smale baner til ca. 4 020 USD

Dette nivået tilsvarer en grunnkonfigurasjon på 27 000 RMB og passer for trykkerier, produsenter av skreddersydde gardiner eller fabrikker for smalbåndsprodukter som allerede har stabile småserieordrer og ønsker å redusere avhengigheten av ekstern produksjon og leveringstider. Verdien ligger ikke i å oppnå høyest mulig hastighet, men i å etablere en kontrollert produksjonskapasitet for små serier med relativt lave investeringer.

Denne konfigurasjonen inkluderer sporings- og separeringsanordninger som reduserer manuell inngripen ved stoffkantavvik og ved separering av papir og stoff etter overføring. For å avgjøre om den virkelig er egnet for produksjon, bør man først teste maskinen med hovedstoffet og typiske mønstre. Hvis ordremengden over lang tid ligger under ca. 30 meter i timen, kan enhetskostnaden – etter å ha lagt sammen avskrivninger, strømkostnader, forbruksvarer og arbeidskraft – bli høyere enn ved utkontraktering.

Nivå 2: Mellemstor, helautomatisk konfigurasjon til ca. 11 090 USD

Den mellomstore konfigurasjonen tilsvarer 74 500 RMB, bruker 610 mm tromler og har en effektiv arbeidsbredde på 1 800 mm, og oppgraderer varmesystemet til en to-lags oljetemperaturstruktur, samtidig som den er utstyrt med automatisk sporsikring og separering. Den er bedre egnet for bestillinger av klær, tekstiler til hjemmet og reklamemateriell som krever kontinuerlig produksjon, moderat hyppighet av ordrebytte og stabil fargegjengivelse fra parti til parti.

Den to-lags oljetemperaturstrukturen bidrar til å redusere varmetapet og forbedre temperaturjevnheten på trommeloverflaten. Den konkrete energibesparelsen avhenger av maskinmodell, isolasjonsstruktur, innstilt temperatur, produksjonstakt og omgivelsesforholdene på stedet, og en fast prosentandel kan ikke brukes direkte uten å ta hensyn til testforholdene. Ved innkjøp bør leverandøren bli bedt om å fremlegge testresultater under de samme forholdene, og det er de faktiske testresultatene som skal legges til grunn.

Nærbilde av den automatiske sporingsmekanismen og trommelkonstruksjonen på en trommelbasert varmevarmepresse
Nærbilde av sporings- og justeringsmekanismen. Bildet er tatt på Zhishang Technologys fabrikk og illustrerer nøkkelkomponenter som påvirker stabiliteten i kontinuerlig materialtransport.

Nivå 3: Bredformat industriell konfigurasjon til ca. 19 810 USD

Konfigurasjonen for bredformat tilsvarer 133 000 RMB, med 1 000 mm tromler og en effektiv arbeidsbredde på 2 000 mm, og er rettet mot bredformat sengetøy, store flaggduker og eksportordrer som krever kontinuerlig drift. Større bredde og kraftigere oppvarming, drivverk og rammekonstruksjon gjør at utstyret kan håndtere bredere baner og mer intensive produksjonsplaner, forutsatt at ordremengden kontinuerlig kan opprettholde drifttiden.

Hvis bedriften hovedsakelig produserer smale bånd, små kuttstykker eller skreddersydde bestillinger med hyppige bytte av oppdrag, vil den uutnyttede bredden på bredbåndsutstyret ikke generere inntekter, men fortsatt medføre avskrivninger og energiforbruk. Før innkjøp bør man beregne effektive driftstimer basert på den faktiske ordrestrukturen, i stedet for å ta beslutninger utelukkende basert på utstyrets maksimale bredde og høyeste hastighet.

Hvordan defineres garanti, opplæring og ettermarkedstjenester?

Tjenesteytelser Retningslinjer Kostnader og vilkår
Garanti på hele maskinen 1 år Det konkrete garantidekningen er i henhold til garantidokumentene og kontrakten som følger med produktet
Livstidsgaranti og vedlikeholdsstøtte Tilbys Slitedeler, skader forårsaket av bruker, transportskader og force majeure behandles i henhold til kontrakten og relevante ansvarsavgrensninger
Opplæringstjenester Gratis Selve opplæringen er gratis; kostnader for reise til stedet, visum, transport, kost og losji samt tjenester på stedet faktureres separat
Installasjon og igangkjøring Dette tilbudet inkluderer ikke Kan tilbys som separat tilbud avhengig av destinasjonsland, forhold på stedet og ingeniørens reiseplan
Levering av reservedeler Tilbys på lang sikt Den konkrete listen over reservedeler, priser og leveringstider fastsettes i henhold til bekreftelsen fra kundeservice
Etter-salgspolitikken bør inkluderes i kontrakten og medfølgende dokumentasjon; man bør unngå å stole utelukkende på muntlige løfter.

Utenlandske kunder bør før innkjøp avklare utstyrsnummer, feilbeskrivelse, video og bilder, spennings- og luftforsyningsforhold på stedet samt versjon av reservedeler. Ved problemer knyttet til varme-, hydraulikk- eller elektriske systemer bør ingeniøren først vurdere situasjonen; ikke demonter eller modifiser utstyret på egen hånd uten bekreftelse.

Hvilke opplysninger ligger til grunn for disse prisene og parametrene?

For å gjøre det enklere for innkjøpere å sjekke opplysningene, er informasjonen i denne artikkelen delt inn i fire kategorier:

  • Prisinformasjon:Grunnpriser på 27 000, 74 500 og 133 000 RMB, bekreftet av Zhishang Technologys salgsteam 3. november 2026.
  • Valutakursdata:Midtkursen for renminbi fra China Foreign Exchange Trading Center 3. november 2026, 1 amerikansk dollar tilsvarer 6,7150 renminbi.
  • Tekniske opplysninger:Produktets tekniske spesifikasjoner på nettstedet, dokumentasjon av typiske kundekonfigurasjoner og fabrikkens praktiske driftserfaring.
  • Informasjon om tjenester:1 års garanti på hele enheten, livstidsgaranti og vedlikeholdsstøtte, gratis opplæring samt retningslinjer for at kostnader for service på stedet beregnes separat.

Prisene oppgitt i denne artikkelen er referansepriser for typiske konfigurasjoner og utgjør ikke markedsstatistikk for alle leverandører, alle land eller alle konfigurasjoner. Ved faktisk innkjøp må utstyrsomfang, avgifter, emballasje, transport, installasjon, opplæring og ansvar etter salg sammenlignes på like vilkår.

Hva påvirker henholdsvis trommeldiameteren og den effektive arbeidsbredden?

Trommelens diameter bestemmer oppvarmingsforholdene. Jo større diameter, desto lengre er kontaktbuen mellom stoffet og trommelen, noe som gir rom for høyere driftshastighet når andre forhold er like; men den faktiske hastigheten er også avhengig av oppvarmingskapasitet, stofftykkelse, overføringstid, spenning og kjøleforhold, og produksjonskapasiteten kan ikke vurderes utelukkende på grunnlag av trommelens diameter.

Den effektive arbeidsbredden bestemmer hvor bredt materialet kan behandles i ett omgang.For eksempel bør 610 × 1 800 mm forstås som en trommeldiameter på ca. 610 mm og en effektiv arbeidsbredde på 1 800 mm, ikke som en «1 800 mm bred trommel». Bredden bør tilpasses størrelsen på de viktigste ordrene; å velge bredere utstyr uten å ta hensyn til dette vil øke mengden ubrukbar overflate, energiforbruket og avskrivningene på utstyret.

Hvorfor er det så stor prisforskjell mellom maskiner som alle kalles trommel-varmevarmepresseer?

  • Trommeldiameter og effektiv arbeidsbredde:Dette har direkte innvirkning på materialforbruk, rammedimensjoner, oppvarmingsareal og produksjonskostnader.
  • Oppvarmingssystem:Enkelt- eller dobbeltlags oljetemperatur, temperaturreguleringsmetode, isolasjonskonstruksjon og temperaturjevnhet påvirker alle tilbudet.
  • Automatiseringskonfigurasjon:Sporsporing, spenningskontroll, automatisk separering, avrulling, opprulling, to arbeidsstasjoner og versjon av kontrollsystemet vil alle endre konfigurasjonskostnadene.
  • Spenning og eksportkonfigurasjon:Spenningsstandarder, elektriske komponenter, sertifiseringer og dokumentasjonskrav i ulike land må bekreftes separat.
  • Tjenesteomfang:Om treemballasje, internasjonale fraktkostnader, installasjon, opplæring, reservedeler og garantidekning er inkludert, må angis punktvis i tilbudet.

Omregne utstyrsprisen til en avkastningslogikk

Når man sammenligner utstyr, bør man ikke bare se på innkjøpsprisen. En mer effektiv metode er å beregne den samlede kostnaden per meter eller per produkt, inkludert avskrivning av utstyret, strømkostnader, sublimeringsblekk, overføringspapir, gummiduk, arbeidskraft, vedlikehold, avfallsprosent og effektiv driftstid. Det er store forskjeller i strømpriser, lønnskostnader og ordrepriser mellom ulike regioner, og derfor kan tilbakebetalingsperioden for det samme utstyret variere betydelig fra land til land.

For beregningsmetoder for avskrivning, forbruksvarer og regionale arbeidskraftskostnader, kan du lese videre i«Beregning av tilbakebetalingsperioden for sublimerings-trommelvarmepresseer». Hvis du trenger å sjekke spesifikke konfigurasjoner nærmere, kan du se de tekniske parametrene for ZS-BD-trommelvarmepresseen eller bla gjennomproduktkategorien for sublimerings-trommelvarmepresseer.

Seks opplysninger du bør ha klar før du ber om et pristilbud

  1. Stoffsammensetning, vekt per kvadratmeter, overflatebehandling og hovedbredde.
  2. Mønsterstørrelse, fargekompleksitet, ønsket fargebestandighet og godkjenningskriterier.
  3. Planlagt daglig produksjonsvolum, ett- eller to-skiftsdrift, og hyppighet av ordrebytte.
  4. Spenning, frekvens, luftforsyning og tilgjengelig installasjonsplass på stedet.
  5. Målland, handelsbetingelser og om det er behov for treemballasje.
  6. Konkret omfang av installasjon, opplæring, reservedeler og ettersalgsservice.

Først etter at denne informasjonen er gitt, kan leverandøren presentere sammenlignbare konfigurasjonsforslag. Kun tilbud med samme utstyrs- og tjenesteomfang kan sammenlignes direkte.

Ofte stilte spørsmål

Hvorfor er det både priser i renminbi og amerikanske dollar i artikkelen?

Renminbi er grunnlaget for tilbudet i denne sammenligningen, mens dollarbeløpet er et referansebeløp omregnet etter midtkursen for renminbi den 3. november 2026. Siden valutakursen kan endre seg, skal det dollarbeløpet, valutakursen og betalingsbetingelsene som er avtalt i tilbudet og kontrakten, gjelde ved den formelle innkjøpet.

Hva er den viktigste forskjellen mellom konfigurasjonene på 4 020 USD og 11 090 USD?

Forskjellen ligger ikke bare i bredden, men også i trommeldiameter, oppvarmingsstruktur, automatiseringsgrad, rammedimensjoner og stabilitet i kontinuerlig produksjon. Hvis bestillingen krever stabil timeproduksjon og bredere bearbeidingsbredde, er det vanligvis lettere å oppfylle dette med en mellomstor konfigurasjon; hvis bestillingsvolumet er lite, kan en startkonfigurasjon redusere den innledende investeringen.

Hvordan skal man velge mellom 610 mm og 1 000 mm trommel?

Man bør først se på bredden på de viktigste ordrene og den effektive driftstiden, i stedet for bare å sammenligne trommeldiameteren. En 610 mm trommel passer for ordrer på vanlige klesstoffer, sportsklær og tekstiler til hjemmet; en 1 000 mm trommel passer bedre for brede sengetøy, store reklamebannere eller ordrer som krever produksjon av flere baner side om side.

Inkluderer tilbudet frakt, installasjon og opplæring?

Prisen i dette tilbudet inkluderer gjeldende skatter og avgifter i Kina samt eksportemballasje i trekasse, men inkluderer ikke internasjonale fraktkostnader, transportforsikring, importavgifter i mottakerlandet og installasjon på stedet. Opplæringstjenesten er gratis; dersom det avtales at en ingeniør fra Shangshi Technology skal reise til kundens anlegg, vil kostnader for reise, visum, transport, kost og losji samt tjenester på stedet bli fakturert separat.

Hva betyr henholdsvis «garanti» og «livstidsgaranti»?

Garantiperioden for hele maskinen er 1 år, og vi tilbyr samtidig livstidsgaranti og vedlikeholdsstøtte. Garantidekning, slitedeler, skader forårsaket av menneskelig feil, transportskader og force majeure skal vurderes i henhold til de konkrete vilkårene i garantidokumentene, konfigurasjonslisten og kontrakten som følger med maskinen.

Hvor lenge er tilbudet gyldig?

Disse tre referanseprisene ble bekreftet 3. november 2026 og er gyldige frem til 31. desember 2027. Dersom det oppstår endringer i råvarer, valutakurser, elektrisk konfigurasjon, transportkostnader eller kundebehov, kan det offisielle tilbudet justeres i henhold til den nye konfigurasjonen.

Beskrivelse av data, gjennomgang og forretningsmessig informasjon

Informasjon og metode:Prisene i renminbi i dette dokumentet er hentet fra Zhishang Technologys tilbud for tre typiske konfigurasjoner datert 3. november 2026. Beløpene i amerikanske dollar er omregnet etter midtkursen for renminbi samme dag. De tekniske parametrene er utarbeidet på bakgrunn av produktinformasjon på nettstedet, typiske kundekonfigurasjoner og driftserfaring fra fabrikken. Produksjonshastighetene i tabellen er angitt i henhold til produktparametere og gjeldende tekniske spesifikasjoner; den faktiske produksjonskapasiteten avhenger av kundens stoff, mønster, prosessparametere og resultater fra testkjøring på stedet.

Innholdsgjennomgang:Zhishang Technologys utstyrs- og prosessgruppe.Sist oppdatert:3. november 2026.

Kommersiell opplysning:Denne artikkelen er utgitt av Zhishang Technology, en produsent av trommelbasert varmeoverføringsutstyr. Priser og konfigurasjoner stammer fra selskapets tilbudssystem og er ikke en uavhengig tredjepartsvurdering. Lesere bør sjekke konfigurasjonene opp mot sine egne bestillingsbetingelser og bekrefte de endelige vilkårene gjennom offisielle tilbud og kontrakter.

Om Zhishang Technology

Dongguan Zhishang Technology Co., Ltd. har siden 1997 drevet virksomhet innen varmeoverføringsutstyr. I 2003 etablerte selskapet en fabrikk i Humen, Dongguan, og utstyret har blitt eksportert til flere land og regioner. Selskapet tilbyr utstyrsvalg, prøvetrykk, installasjon og opplæring, levering av reservedeler og kundestøtte. For mer informasjon, seom Zhishang Technology, selskapsinformasjon og eksempler på utstyrsleveranser.

Hvis du trenger å beregne konfigurasjonen basert på stofftype, bredde og planlagt produksjonskapasitet, kan dusendeinn prosjektkravene dine, slik at ingeniør- og salgsteamet kan bekrefte dem nærmere.

WhatsApp E-post
WhatsApp +86 13713137075 WhatsApp-QR-kode

Klikk på knappen eller skann QR-koden for å starte en samtale direkte

Spørsmål via WeChat WeChat-QR-kode

Skann QR-koden for å legge til WeChat, og klikk på knappen for å kopiere nummeret