Mennyibe kerül egy hengeres hőtranszfer-nyomdagép? A henger méretei, a nyomtatási szélesség és az automatizálási konfigurációk szerinti 2026-os árkalauz
Az ajánlat ellenőrzésének dátuma:2026. november 3.Az ajánlat érvényességi ideje:2027. december 31-ig
Alapár:A jelen dokumentumban szereplő három tipikus konfiguráció renminbi-alapára rendre27 000, 74 500 és 133 000 renminbi. A Kínai Népi Bank által a Kínai Devizakereskedelmi Központnak engedélyezett, 2026. november 3-i renminbi középárfolyam (1USD = 6,7150 renminbi) alapján számolva ezek körülbelül 4020 USD, 11 090 USD és 19 810 USD(10 dollárra kerekítve).
Az árajánlat alapja:az amerikai dollárban kifejezett összegek a cikk olvasásához szolgáló referencia-átváltási értékek; a hivatalos árajánlatot az árajánlatban és a szerződésben szereplő amerikai dollárösszegek, árfolyamok és fizetési feltételek határozzák meg. Az árak tartalmazzák a Kínában alkalmazandó adókat és illetékeket, de nem tartalmazzák a célország behozatali vámját, behozatali áfa-ját, fogyasztási adóját, vámkezelési költségeit és egyéb helyi adókat és illetékeket. Az exportmegrendelések tartalmazzák a fa ládás csomagolást, de nem tartalmazzák a nemzetközi szállítási költségeket, a szállítási biztosítást és a helyszíni telepítést.
Képzés és jótállás:A képzési szolgáltatások ingyenesek; amennyiben a Shangshi Technology mérnökeinek az ügyfél telephelyére történő kiküldését szervezik meg, az utazási, vízum-, helyi közlekedési, szállás- és étkezési, valamint a helyszíni szolgáltatási költségeket külön számolják el. A teljes berendezésre 1 év garancia vonatkozik, emellett élethosszig tartó garanciát és karbantartási támogatást biztosítunk; a konkrét garanciahatály, a kopó alkatrészek, az emberi beavatkozásból eredő károk és a vis maior esetei tekintetében a berendezéshez mellékelt garanciadokumentum és a szerződés rendelkezései az irányadók.
„Mennyibe kerül egy hengeres hőtranszfer-hőprés?” Erre a kérdésre nincs a konfigurációtól független, egységes válasz. A keskeny szalagú belépő szintű modellek és a széles szalagú ipari modellek között nagy különbségek vannak a henger átmérője, a hatékony munkaszélesség, a fűtési szerkezet, valamint a szalagkorrekció és a tekercselés/lebontás konfigurációja tekintetében, ezért a beszerzési ár és az egységnyi termelési költség nem összehasonlítható közvetlenül.
Ez a cikka Dongguan Zhishang Technology Co., Ltd. (Zhishang) 2026. november 3-ig érvényes három tipikus konfigurációra vonatkozó árajánlatátveszi alapul, és bemutatja, hogy a henger átmérője, a hatékony munkaszélesség és az automatizálási konfiguráció hogyan befolyásolja a költségvetést, valamint egy helyen felsorolja az adókat, a csomagolási költségeket, a szállítási díjakat, a telepítést, a képzést és a jótállás hatályát.

2026-os háromféle tipikus konfiguráció referenciaárai
Az alábbi táblázat a renminbi alapárat és a cikkben szereplő, dollárra átszámított árat egymás mellett mutatja be, megkönnyítve ezzel a külföldi beszerzők költségvetés-tervezését. A táblázatban szereplő gyártási sebesség a konfigurációk és a termelési kapacitás összehasonlítására szolgál; a tényleges termelési kapacitást továbbra is befolyásolják az anyag, a mintázat, a hőmérséklet, a feszesség, a megrendelésváltás gyakorisága, az állásidők és a jótermék-arány, ezért nem egyenértékű a napi tényleges szállítási mennyiséggel.
| Konfigurációs szint | RMB alapár | Referenciaár (amerikai dollár) | Hengerátmérő | Hatékony munkaszélesség | Fűtés és automatizálás | Gyártási sebesség | Jellemző alkalmazási területek |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alapszintű, keskeny szélességű konfiguráció | 27 000 jüan | kb. 4 020 USD | 200 mm | 1 300 mm | Olajfűtés; alapfelszereltségként pályakorrekciós és elválasztó berendezés | kb. 30–50 méter/óra | Kis mennyiségű szövet, egyedi függönyök, keskeny szalagok és mintadarabok |
| Közepes méretű, teljesen automatikus konfiguráció | 74 500 jüan | kb. 11 090 USD | 610 mm | 1 800 mm | Kétszintű olajhőfok-fűtés; automatikus pályakorrekció és szeparáció | kb. 220–280 méter/óra | Sportruházati szövetek, lakástextilek, közepes és nagy mennyiségű zászló- és reklámszövetek |
| Széles szalag szélességű ipari konfiguráció | 133 000 jüan | kb. 19 810 USD | 1 000 mm | 2 000 mm | Kétrétegű olajfűtés; teljesen automatikus pályakorrekció és szeparáció | kb. 1 000–1 200 méter/óra | Széles ágyneműk, nagy méretű zászlószövetek és nagy mennyiségű folyamatos exportmegrendelések |
Sebesség-ellenőrzés:a 200×1300 mm-es konfiguráció esetében a jelenlegi projektben megerősített 30–50 m/óra érték szerepel;a 610×1800 mm-es és 1000×2000 mm-es méretek sebességét, hengerátmérőjét és hatékony szélességéta ZS-BD termékparaméterekkel egyeztettük. A táblázatban szereplő sebességek a konfigurációk és a termelési kapacitás összehasonlítására szolgálnak, és nem egyenlőek a napközbeni tényleges szállítási mennyiséggel, amelyből levonásra kerül az előmelegítés, a megrendelésváltás, az ellenőrzés, a tisztítás és a rendkívüli leállások ideje. A napi termelés kiszámításához hivatkozhata hengeres transzferhőprésk napi termelési kapacitásának kiszámítási módszerére.
Mit tartalmaz és mit nem tartalmaz az árajánlat?
| Tétel | Az ajánlat hatálya | A beszerzéskor meg kell erősíteni |
|---|---|---|
| Berendezés és alapfelszereltség | A táblázatban szereplő kategóriák és a végleges konfigurációs lista szerint | Modell, dobátmérő, hatékony szélesség, feszültség és a csomagban található tartozékok |
| Kínán belüli adók és illetékek | Tartalmazza a Kínában alkalmazandó adókat és illetékeket | Számlatípus, adókulcs és exportadó-kezelés |
| Exportfa láda csomagolás | Tartalmazza | csomagolási mód, jelölés és a rendeltetési helyen érvényes rakodási feltételek |
| Nemzetközi szállítási költségek és szállítási biztosítás | Nem tartalmazza | kereskedelmi feltételek, célkikötő, biztosítási fedezet és szállítási mód |
| A célország behozatali adói és illetékei | Nem tartalmazza | Behozatali vám, hozzáadottérték-adó, fogyasztási adó és vámkezelési díjak – a rendeltetési hely vámhatóságának és a szállítmányozó megerősítése alapján |
| Helyszíni telepítés és üzembe helyezés | Nem tartalmazza | A telepítés hatálya, a helyszíni körülmények, a mérnök utazási költségei és az árajánlat |
| Képzés | A képzési szolgáltatás ingyenes | Távoli vagy helyszíni képzés megszervezése; a mérnök ügyfélhelyszínre történő utazásával és szolgáltatásával kapcsolatos költségek külön kerülnek felszámításra |
Első szint: kb. 4 020 USD-s belépő szintű, keskeny szalagkonfiguráció
Ez a csomag a 27 000 jüan értékű alapkonfigurációnak felel meg, és olyan nyomdáknak, egyedi függönygyártóknak vagy keskeny szalagtermékeket gyártó üzemeknek ajánlott, amelyek már rendelkeznek stabil kis tételű megrendelésekkel, és csökkenteni szeretnék a kiszervezett gyártástól és a szállítási határidőktől való függőségüket. Értéke nem a legnagyobb sebesség elérésében rejlik, hanem abban, hogy alacsony befektetéssel ellenőrizhető kis tételű gyártási kapacitást hoz létre.
A konfiguráció tartalmaz pályakorrekciós és elválasztó berendezéseket, amelyek csökkentik a szövet szélének eltérítését, valamint a transzfernyomtatás utáni papír- és szövetelválasztás során szükséges manuális beavatkozást. Hogy valóban alkalmas-e a sorozatgyártásra, azt először a főbb szövetekkel és tipikus mintákkal kell kipróbálni; ha a megrendelések mennyisége hosszú távon alacsonyabb, mint körülbelül 30 méter/óra, a berendezés amortizációja, az áramköltség, a fogyóeszközök és a munkaerő költségeinek összege miatt az egységköltség magasabb lehet, mint a kiszervezett gyártásé.
Második szint: kb. 11 090 dolláros közepes teljesen automatikus konfiguráció
A közepes méretű konfiguráció 74 500 jüanba kerül, 610 mm-es hengerekkel és 1 800 mm-es effektív munkaszélességgel rendelkezik, a fűtőrendszert kétrétegű olajhőmérséklet-szabályozásra bővítették, emellett automatikus pályakorrekcióval és elválasztóval is felszerelték. Ez a konfiguráció inkább olyan ruházati, lakástextil- és reklámanyag-megrendelésekhez alkalmas, amelyeknél folyamatos gyártásra van szükség, a megrendelések cseréjének gyakorisága közepes, és a tételek színének állandósága fontos.
A kétrétegű olajhőmérséklet-szabályozó rendszer segít csökkenteni a hőveszteséget és javítja a henger felületi hőmérsékletének egyenletességét. A konkrét energiamegtakarítás mértéke a géptípustól, a hőszigetelési szerkezettől, a beállított hőmérséklettől, a gyártási ciklusidőtől és a helyszíni környezeti feltételektől függ, ezért a tesztelési feltételektől függetlenül nem alkalmazható közvetlenül egy fix százalékos érték; beszerzéskor kérje meg a beszállítót, hogy azonos feltételek mellett végzett tesztelési eredményeket nyújtson be, és a tényleges próbaüzemi feljegyzéseket vegye alapul.

3. kategória: kb. 19 810 dolláros széles szalagú ipari konfiguráció
A széles szalagkonfiguráció ára 133 000 jüan, 1 000 mm-es hengerekkel és 2 000 mm-es effektív munkaszélességgel rendelkezik, széles ágyneműk, nagy méretű zászlószövetek és folyamatos üzemelést igénylő exportmegrendelések gyártására alkalmas. A nagyobb szélesség, valamint a nagyobb teljesítményű fűtés, hajtás és vázkonfiguráció lehetővé teszi a berendezés számára, hogy szélesebb szélességtartományt és nagyobb intenzitású gyártási ütemtervet fedjen le, feltéve, hogy a megrendelések mennyisége folyamatosan biztosítja a berendezés üzemidejét.
Ha a vállalat elsősorban keskeny szalagokat, kis darabokat vagy gyakran változó egyedi megrendeléseket gyárt, a széles szélességű berendezés kihasználatlan szélessége nem jelent bevételt, viszont továbbra is amortizációs költségeket és energiafogyasztást eredményez. A beszerzés előtt a tényleges megrendelésstruktúra alapján kell kiszámítani a tényleges üzemórákat, ahelyett, hogy a döntést kizárólag a berendezés maximális szélessége és legnagyobb sebessége alapján hoznák meg.
Hogyan határozzuk meg a jótállást, a képzést és az értékesítés utáni szolgáltatásokat?
| Szolgáltatási tételek | Szabályzat | Költségek és feltételek |
|---|---|---|
| Teljes berendezésre vonatkozó jótállás | 1 év | A garancia pontos hatálya a készülékhez mellékelt garanciadokumentum és a szerződés szerint határozódik meg |
| Életre szóló garancia és karbantartási támogatás | Biztosított | A kopóalkatrészek, az emberi beavatkozásból eredő károk, a szállítás során bekövetkezett károk, valamint a vis maior esetei a szerződés és a vonatkozó felelősségi meghatározások szerint kerülnek kezelésre |
| Képzési szolgáltatások | Ingyenes | Maga a képzés ingyenes; a helyszíni utazási, vízum-, közlekedési, szállás- és étkezési költségek, valamint a helyszíni szolgáltatások díja külön kerül felszámításra |
| Telepítés és beüzemelés | A jelen árajánlat nem tartalmazza | A célország, a helyszíni körülmények és a mérnök utazási terve alapján külön árajánlatot adunk |
| Pótalkatrészek szállítása | Hosszú távon biztosított | A konkrét pótalkatrész-lista, az árak és a szállítási határidők az értékesítés utáni visszaigazoláson szereplő adatok szerint érvényesek |
A külföldi ügyfeleknek a beszerzés előtt egyértelműen meg kell adniuk a berendezés számát, a hiba leírását, videókat és fényképeket, a helyszíni feszültségi és gázellátási feltételeket, valamint a pótalkatrészek verzióját. A fűtési, hidraulikus vagy elektromos rendszerekkel kapcsolatos problémák esetén először a mérnöknek kell megvizsgálnia a helyzetet; megerősítés nélkül ne végezzenek saját kezűleg szétszerelést vagy módosítást.
Milyen adatokon alapulnak ezek az árak és paraméterek?
A beszerzők számára történő könnyebb ellenőrzés érdekében a jelen dokumentumban az adatokat négy kategóriába soroltuk:
- Áradatok:a Zhishang Technology értékesítési csapata által 2026. november 3-án ellenőrzött 27 000, 74 500 és 133 000 jüan alapárak.
- Árfolyam-adatok:a Kínai Devizakereskedelmi Központ 2026. november 3-i renminbi középárfolyama, 1 amerikai dollár = 6,7150 renminbi.
- Műszaki adatok:a weboldalon szereplő termékek műszaki paraméterei, tipikus ügyfélkonfigurációs adatok és a gyárban szerzett gyakorlati üzemeltetési tapasztalatok.
- Szolgáltatási adatok:a teljes berendezésre vonatkozó 1 éves jótállás, élethosszig tartó minőségi garancia és karbantartási támogatás, ingyenes képzés, valamint a helyszíni szervizköltségek külön felszámítására vonatkozó irányelvek.
A cikkben felsoroltak tipikus konfigurációk referenciaárai, nem pedig piaci statisztikák minden beszállítóra, minden országra vagy minden konfigurációra vonatkozóan. A tényleges beszerzés során a berendezés hatókörét, az adókat és illetékeket, a csomagolást, a szállítást, a telepítést, a képzést és az értékesítés utáni felelősséget azonos alapon kell összehasonlítani.
Mit befolyásol a dob átmérője és a hatékony munkaszélesség?
A henger átmérője határozza meg a fűtési érintkezési feltételeket. Minél nagyobb az átmérő, annál hosszabb az anyag és a henger közötti érintkezési ív hossza, ami egyéb feltételek egyenlőségénél teret biztosít a magasabb működési sebesség eléréséhez; a tényleges sebességet azonban a fűtési teljesítmény, az anyagvastagság, a transzferidő, a feszesség és a hűtési feltételek is korlátozzák, ezért a termelési kapacitást nem lehet kizárólag a henger átmérője alapján megítélni.
A hatékony munkaszélesség határozza meg az egy alkalommal feldolgozható anyagszélességet.Például a 610 × 1 800 mm-es méretet úgy kell értelmezni, hogy a henger átmérője körülbelül 610 mm, a hatékony munkaszélesség pedig 1 800 mm, nem pedig úgy, hogy „1 800 mm széles henger”. A szélességnek meg kell felelnie a fő megrendelések méretének; a szélesebb berendezések vakon történő kiválasztása növeli a kihasználatlan felületet, az energiafogyasztást és a berendezés értékcsökkenését.
Miért van ilyen nagy árkülönbség az azonos nevű hengeres hőtranszfer-hőprések között?
- A henger átmérője és a hatékony munkaszélesség:közvetlenül befolyásolják az anyagfelhasználást, a váz méreteit, a fűtési felületet és a gyártási költségeket.
- Fűtőrendszer:az egyrétegű vagy kétrétegű olajhőmérséklet, a hőmérséklet-szabályozás módja, a hőszigetelés és a hőmérséklet-egyenletesség mind befolyásolják az árajánlatot.
- Automatizálási konfiguráció:a pályakorrekció, a feszességszabályozás, az automatikus elválasztás, a letekercselés, a feltekerés, a kétállásos kialakítás és a vezérlőrendszer verziója mind befolyásolják a konfigurációs költségeket.
- Feszültség és exportkonfiguráció:az egyes országok feszültségrendszereit, elektromos alkatrészeit, tanúsítási és dokumentációs követelményeit külön kell megerősíteni.
- Szolgáltatási határok:A fa láda csomagolás, a nemzetközi szállítási költségek, a telepítés, a betanítás, a pótalkatrészek és a jótállás hatálya szerepel-e az ajánlatban, ezt tételenként fel kell tüntetni az ajánlatban.
A berendezés árának megtérülési logikára való átszámítása
A berendezések összehasonlításakor nem szabad kizárólag a beszerzési árat figyelembe venni. Hatékonyabb módszer a méterenkénti vagy darabonkénti összköltség kiszámítása, amely magában foglalja a berendezés értékcsökkenését, az áramköltséget, a hőszublimációs festéket, a transzferpapírt, a gumit, a munkaerőt, a karbantartást, a selejtarányt és a hatékony üzemidőt. A villamosenergia-árak, a munkaerő-költségek és a megrendelések árai régiónként jelentősen eltérnek, ezért ugyanazon berendezés megtérülési ideje különböző országokban teljesen eltérő lehet.
Az értékcsökkenés, a fogyóeszközök és a regionális munkaerőköltségek kiszámításának módszeréről bővebbena hőszublimációs hengeres transzferhőprésk megtérülési idejének kiszámításáról szólócikkben olvashat. Ha további információra van szüksége a konkrét konfigurációk ellenőrzéséhez, tekintse meg a ZS-BD hengeres transzferhőprés műszaki adatait, vagy böngésszena hőszublimációs hengeres transzferhőprésk termékkategóriájában.
Hat információ, amelyet ajánlott előkészíteni az árajánlatkérés előtt
- A szövet összetétele, grammja, felületkezelése és a fő nyomtatási szélesség.
- A minta mérete, a színek bonyolultsága, a kívánt színállóság és az átvételi követelmények.
- A tervezett napi termelési mennyiség, az egy- vagy kétműszakos üzemeltetés, valamint a megrendelések cseréjének gyakorisága.
- Helyszíni feszültség, frekvencia, levegőellátás és rendelkezésre álló telepítési hely.
- Célország, kereskedelmi feltételek, valamint szükség van-e fa ládás csomagolásra.
- A telepítés, a képzés, a pótalkatrészek és az értékesítés utáni szolgáltatások konkrét hatálya.
Ezen információk megadása után a beszállító képes összehasonlítható konfigurációs javaslatokat benyújtani. Csak azok az ajánlatok alkalmasak közvetlen összehasonlításra, amelyek eszköz- és szolgáltatási köre megegyezik.
Gyakran feltett kérdések
Miért szerepelnek a cikkben egyszerre renminbi és dollár árak?
A renminbi az aktuális árajánlat alapja, az amerikai dollár pedig a 2026. november 3-i renminbi középárfolyam alapján átszámított referenciaösszeg. Mivel az árfolyam változhat, a hivatalos beszerzéskor az árajánlatban és a szerződésben rögzített dollárösszeg, árfolyam és fizetési feltételek az irányadók.
Mi a fő különbség a 4 020 dolláros és a 11 090 dolláros konfiguráció között?
A két konfiguráció között nem csupán a nyomtatási szélesség különbözik, hanem a hengerátmérő, a fűtési rendszer, az automatizáltság mértéke, a váz méretei és a folyamatos gyártás stabilitása is. Ha a megrendelés stabil óránkénti termelést és szélesebb nyomtatási szélességet igényel, akkor általában a közepes konfiguráció alkalmasabb; ha a megrendelés mennyisége kisebb, a belépő szintű konfigurációval csökkenthető a kezdeti beruházás.
Hogyan válasszunk a 610 mm-es és az 1 000 mm-es henger közül?
Elsősorban a főbb megrendelések szélességét és a tényleges üzemidőt kell figyelembe venni, nem pedig pusztán a henger átmérőjét összehasonlítani. A 610 mm-es henger alkalmas hagyományos ruházati szövetek, sportruházat és lakástextil-darabok gyártására; az 1 000 mm-es henger pedig inkább széles ágyneműk, nagy méretű reklámtranszparensek vagy több szélességű anyagok egymás melletti gyártását igénylő megrendelésekhez.
Az árajánlat tartalmazza a szállítási költségeket, a telepítést és a képzést?
A jelen árajánlat tartalmazza a Kínán belüli alkalmazandó adókat és illetékeket, valamint az export szállítódobozos csomagolást, de nem tartalmazza a nemzetközi szállítási költségeket, a szállítási biztosítást, a célország behozatali adóit és illetékeit, valamint a helyszíni telepítést. A képzés ingyenes; amennyiben a Shangshi Technology mérnökeinek kiszállását szervezzük az ügyfél telephelyére, az utazási, vízum-, közlekedési, szállás- és étkezési költségeket, valamint a helyszíni szolgáltatások díját külön számoljuk el.
Mit jelent a „garancia” és az „életre szóló garancia”?
A teljes berendezés garanciális ideje 1 év, emellett élethosszig tartó minőségi garanciát és karbantartási támogatást biztosítunk. A garancia hatálya, a kopó alkatrészek, az emberi beavatkozásból eredő károk, a szállítás során bekövetkezett károk és a vis maior esetei tekintetében a berendezéshez mellékelt garanciadokumentum, a konfigurációs lista és a szerződés konkrét rendelkezései az irányadók.
Meddig érvényes az árajánlat?
A jelen három szintű referenciaárajánlatot 2026. november 3-án ellenőrizték, érvényessége 2027. december 31-ig tart. Amennyiben a nyersanyagárak, az árfolyamok, az elektromos konfiguráció, a szállítási költségek vagy az ügyfél igényei változnak, a hivatalos árajánlat az új konfigurációs tervnek megfelelően módosulhat.
Adatok magyarázata, ellenőrzése és üzleti közzététel
Adatok és módszertan:A jelen dokumentumban szereplő jüan-árak a Zhishang Technology 2026. november 3-i három szintű tipikus konfigurációs árajánlatából származnak; az amerikai dollár összegeket az ugyanazon napi jüan-árfolyam középárfolyama alapján számítottuk át; a műszaki paramétereket a weboldalon található termékinformációk, a tipikus ügyfélkonfigurációk és a gyári üzemeltetési tapasztalatok alapján állítottuk össze. A táblázatban szereplő gyártási sebességet a termékparaméterek és a jelenlegi mérnöki jóváhagyás alapján tüntettük fel; a tényleges termelési kapacitás az ügyfél által megadott szövet, mintázat, gyártási paraméterek és a helyszíni próbaüzem jegyzőkönyve alapján kerül meghatározásra.
Tartalom ellenőrzése:a Zhishang Technology berendezés- és technológiai csapata.Utolsó frissítés:2026. november 3.
Kereskedelmi közzététel:Ezt a cikket a hengeres hőtranszfer-berendezések gyártója, a Zhishang Technology tette közzé; az árak és konfigurációk a vállalat árajánlati rendszeréből származnak, és nem független harmadik fél által végzett értékelés eredményei. Az olvasóknak saját megrendelési feltételeik alapján ellenőrizniük kell a konfigurációt, és a végleges feltételeket hivatalos árajánlaton és szerződésen keresztül kell megerősíteniük.
A Zhishang Technologyról
A Dongguan Zhishang Technology Co., Ltd. 1997 óta foglalkozik hőtranszfer berendezésekkel kapcsolatos tevékenységekkel. 2003-ban gyárat létesített Dongguan Humen városában, és berendezéseit számos országba és régióba exportálja. A vállalat berendezéskiválasztást, technológiai mintakészítést, telepítési és üzemeltetési képzést, pótalkatrész-ellátást, valamint értékesítés utáni támogatást nyújt. További információkért tekintse mega Zhishang Technology-ról szóló oldalt, a vállalati adatokat és a berendezés-szállítási referenciákat.
Ha a konfigurációt a szövet típusa, a szalagszélesség és a tervezett termelési kapacitás alapján szeretné kiszámíttatni, nyújtsa beprojektigényét, amelyet a mérnöki és értékesítési csapatunk tovább fog vizsgálni.