Kolik stojí válcová termotransferová tiskárna? Cenový průvodce pro rok 2026 podle specifikací válců, pracovní šířky a úrovně automatizace
Datum ověření nabídky: 3. listopadu2026 Platnost nabídky:do 31. prosince 2027
Základní ceny:Základní ceny v renminbi pro tři typické konfigurace uvedené v tomto dokumentu činí27 000, 74 500 a 133 000 renminbi. Při přepočtu podle středního kurzu renminbi zveřejněného Čínským centrem pro devizové obchody na základě pověření Čínské lidové banky dne 3. listopadu 2026 (1 USD = 6,7150 renminbi) činí tyto částky přibližně 4020 USD, 11 090 USD a 19 810 USD(zaokrouhleno na 10 USD).
Zásady cenové nabídky:Částky v amerických dolarech slouží jako orientační přepočet pro účely čtení tohoto článku; pro oficiální cenovou nabídku jsou rozhodující částky v amerických dolarech, směnný kurz a platební podmínky uvedené v cenové nabídce a smlouvě. Ceny zahrnují daně a poplatky platné na území Číny, nezahrnují však dovozní cla, dovozní DPH, spotřební daň, celní poplatky a další místní daně a poplatky v zemi určení. Vývozní objednávky zahrnují balení do dřevěných beden, nezahrnují však mezinárodní přepravné, pojištění přepravy a montáž na místě.
Školení a záruka:Školení je poskytováno zdarma; v případě vyslání inženýra společnosti Shangshi Technology k zákazníkovi se náklady na cestovné, víza, místní dopravu, stravu a ubytování a služby na místě účtují zvlášť. Záruka na celé zařízení činí 1 rok, přičemž je poskytována doživotní záruka a servisní podpora; konkrétní rozsah záruky, spotřební díly, poškození způsobené lidským zásahem a případy vyšší moci se řídí záručními dokumenty dodanými se zařízením a smlouvou.
„Kolik stojí jeden válcový termotransferový lis?“ Na tuto otázku neexistuje jednotná odpověď bez ohledu na konfiguraci. Úvodní modely s úzkým formátem a průmyslové modely se širokým formátem se výrazně liší v průměru válce, efektivní pracovní šířce, konstrukci ohřevu, konfiguraci vyrovnávání a navíjení/odvíjení, takže nákupní cenu a jednotkové náklady na produkci nelze přímo srovnávat.
Tento článek vychází zcenových nabídek tří typických konfigurací společnosti Dongguan Zhishang Technology Co., Ltd. (Zhishang) platných k 3. listopadu 2026a vysvětluje, jak průměr válce, efektivní pracovní šířka a úroveň automatizace ovlivňují rozpočet. Zároveň jasně uvádí všechny náklady související s daněmi, balením, dopravou, instalací, školením a záručními podmínkami.

Referenční ceny tří typických konfigurací pro rok 2026
Níže uvedená tabulka uvádí základní ceny v čínských juanech vedle cen přepočítaných na americké dolary, což usnadňuje rozpočtování zahraničním nákupčím. Výrobní rychlost uvedená v tabulce slouží k porovnání konfigurací a výrobní kapacity; skutečná výrobní kapacita je však ovlivněna druhem látky, vzorem, teplotou, napětím, frekvencí výměny zakázek, prostoji a výtěžností bez vad, a nelze ji přímo ztotožňovat se skutečným denním objemem dodávek.
| Konfigurační úroveň | Základní cena v RMB | Referenční cena v USD | Průměr válce | Efektivní pracovní šířka | Konfigurace ohřevu a automatizace | Výrobní rychlost | Typické použití |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Základní konfigurace pro úzké šířky | 27 000 juanů | cca 4 020 USD | 200 mm | 1 300 mm | Ohřev oleje; standardně vybaveno zařízením pro vyrovnání a oddělení | cca 30–50 metrů/hodinu | Malé série látek, záclony na míru, úzké stuhy a vzorky |
| Středně velká plně automatická konfigurace | 74 500 juanů | cca 11 090 USD | 610 mm | 1 800 mm | Dvoustupňové ohřev oleje; automatické vyrovnání a oddělení | cca 220–280 metrů/hodinu | Látky na sportovní oblečení, bytové textilie, středně velké a velké série vlajkových a reklamních plachet |
| Konfigurace pro široké pásy | 133 000 juanů | cca 19 810 USD | 1 000 mm | 2 000 mm | Dvoustupňové ohřev oleje; plně automatické vyrovnávání a oddělování | cca 1 000–1 200 metrů za hodinu | Široké ložní prádlo, velké vlajkové látky a velkoobjemové průběžné exportní zakázky |
Ověření rychlosti:Konfigurace 200 × 1 300 mm je uvedena s rychlostí 30–50 m/h podle aktuálního projektu;rychlosti, průměry válců a efektivní šířky pro rozměry 610 × 1800 mm a 1000 × 2000 mm byly porovnány stechnickými parametry produktů ZS-BD. Rychlosti uvedené v tabulce slouží k porovnání konfigurací a výrobní kapacity a neodpovídají skutečnému dennímu objemu dodávek po odečtení časů potřebných na předehřátí, výměnu zakázky, kontrolu, čištění a mimořádná zastavení. Při výpočtu denní produkce lze vycházet zmetody výpočtu denní výrobní kapacity válcových přenosových tiskáren.
Co je a co není zahrnuto v cenové nabídce?
| Položka | Základ nabídky v tomto dokumentu | Je třeba potvrdit při nákupu |
|---|---|---|
| Zařízení a standardní konfigurace | Podle úrovní uvedených v tabulce a konečného seznamu konfigurace | model, průměr válce, užitná šířka, napětí a dodávané příslušenství |
| Daně a poplatky v Číně | Zahrnuje příslušné daně a poplatky v Číně | Typ faktury, daňová sazba a způsob zpracování vývozních daní |
| Balení do dřevěných bedén pro export | Zahrnuje | způsob balení, označení zásilky a podmínky nakládky a vykládky v místě určení |
| Mezinárodní přepravné a pojištění přepravy | Nezahrnuje | obchodní termíny, přístav určení, rozsah pojištění a způsob přepravy |
| Dovozní cla a poplatky v cílové zemi | Není zahrnuto | Dovozní clo, DPH, spotřební daň a celní poplatky, podle potvrzení celního úřadu v místě určení a spediční společnosti |
| Instalace a uvedení do provozu na místě | Není zahrnuto | Rozsah instalace, podmínky na místě, cestovní náklady techniků a cenová nabídka |
| Školení | Školení je poskytováno zdarma | Zajištění školení na dálku nebo přímo v závodě; cestovní náklady a servisní poplatky spojené s výjezdem technika k zákazníkovi se účtují zvlášť |
První úroveň: Základní konfigurace pro úzké rozměry v hodnotě přibližně 4 020 USD
Tato úroveň odpovídá základní konfiguraci v hodnotě 27 000 RMB a je vhodná pro tiskárny, výrobce záclon na míru nebo továrny na úzkopásové výrobky, které již mají stabilní objednávky v malých sériích a chtějí snížit závislost na externím zpracování a dodacích lhůtách. Její hodnota nespočívá v dosahování nejvyšší rychlosti, ale ve vybudování kontrolovatelné výrobní kapacity pro malé série s nižšími investicemi.
Tato konfigurace zahrnuje zařízení pro vyrovnávání a oddělování, které snižuje manuální zásahy při vybočování okrajů látky a při oddělování papíru a látky po přenosu vzoru. Aby bylo možné posoudit, zda je zařízení skutečně vhodné pro sériovou výrobu, je třeba nejprve provést zkušební provoz s hlavními druhy látek a typickými vzory; pokud bude objem zakázek dlouhodobě nižší než přibližně 30 metrů za hodinu, mohou být jednotkové náklady po započítání odpisů zařízení, nákladů na elektřinu, spotřebního materiálu a mzdových nákladů vyšší než náklady na externí zpracování.
Druhá úroveň: středně velká plně automatická konfigurace za přibližně 11 090 USD
Střední konfigurace odpovídá částce 74 500 RMB, využívá válce o průměru 610 mm a efektivní pracovní šířku 1 800 mm, přičemž systém ohřevu je vylepšen na dvouvrstvou olejovou strukturu a je vybavena automatickým vyrovnáváním a oddělováním. Je vhodnější pro zakázky v oděvním průmyslu, v oblasti bytového textilu a reklamních materiálů, které vyžadují nepřetržitou výrobu, mají střední frekvenci výměny zakázek a kladou požadavky na barevnou stálost jednotlivých šarží.
Dvouvrstvá konstrukce pro regulaci teploty oleje pomáhá snižovat tepelné ztráty a zlepšuje rovnoměrnost povrchové teploty válců. Konkrétní míra úspory energie závisí na modelu stroje, konstrukci tepelné izolace, nastavené teplotě, výrobním taktu a podmínkách v provozovně; nelze ji přímo aplikovat jako pevné procento bez ohledu na testovací podmínky. Při nákupu je třeba požadovat od dodavatele poskytnutí podkladů z testů za stejných podmínek a vycházet z záznamů ze skutečných zkušebních provozů.

Třetí úroveň: Širokoformátová průmyslová konfigurace za přibližně 19 810 USD
Konfigurace pro široký formát odpovídá částce 133 000 RMB, využívá válce o průměru 1 000 mm a efektivní pracovní šířku 2 000 mm a je určena pro široké ložní prádlo, velké vlajkové látky a exportní zakázky vyžadující nepřetržitý provoz. Díky větší šířce a výkonnějšímu vyhřívání, pohonu a konstrukci rámu je zařízení schopno pokrýt širší rozměry a náročnější výrobní plány, avšak za předpokladu, že objem zakázek bude trvale pokrývat provozní dobu zařízení.
Pokud se podnik zabývá především výrobou úzkých stuh, malých střihů nebo zakázek na míru s častými změnami, nevyužitá šířka širokoformátového zařízení se nepromítne do tržeb, ale bude i nadále generovat odpisy a spotřebu energie. Před nákupem je třeba vypočítat efektivní provozní hodiny na základě skutečné struktury zakázek, a ne se rozhodovat pouze na základě maximální šířky a nejvyšší rychlosti zařízení.
Jak jsou definovány záruka, školení a poprodejní servis?
| Služby | Zásady | Náklady a podmínky |
|---|---|---|
| Záruka na celé zařízení | 1 rok | Konkrétní rozsah záruky se řídí záručním listem dodaným se zařízením a smlouvou |
| Doživotní záruka a technická podpora | Poskytujeme | V případě opotřebitelných dílů, poškození způsobeného uživatelem, poškození při přepravě a v případě vyšší moci se postupuje podle smlouvy a příslušného vymezení odpovědnosti |
| Školicí služby | Bezplatné | Samotné školení je bezplatné; náklady na cestovné, víza, dopravu, stravu a ubytování na místě a náklady na služby na místě se účtují zvlášť |
| Instalace a uvedení do provozu | Nabídka uvedená v tomto dokumentu nezahrnuje | Cena může být stanovena individuálně v závislosti na cílové zemi, podmínkách na místě a harmonogramu inženýrů |
| Dodávka náhradních dílů | Dlouhodobé dodávky | Konkrétní seznam náhradních dílů, ceny a dodací lhůty se řídí potvrzením poprodejního servisu |
Zahraniční zákazníci by před nákupem měli jasně uvést číslo zařízení, popis poruchy, videa a fotografie, podmínky napětí a zdroje vzduchu na místě a verzi náhradních dílů. V případě problémů týkajících se topných, hydraulických nebo elektrických systémů by měl nejprve posoudit situaci technik; bez potvrzení neprovádějte žádné demontáže ani úpravy.
Na jakých podkladech jsou založeny tyto ceny a parametry?
Pro usnadnění ověření ze strany nákupních pracovníků jsou údaje v tomto dokumentu rozděleny do čtyř kategorií:
- Údaje o cenách:Základní ceny 27 000, 74 500 a 133 000 RMB ověřené prodejním týmem společnosti Zhishang Technology dne 3. listopadu 2026.
- Údaje o směnném kurzu:Střední kurz renminbi stanovený Čínským centrem pro devizové obchody dne 3. listopadu 2026, 1 americký dolar = 6,7150 renminbi.
- Technické údaje:Technické parametry produktů na webu, záznamy o typických konfiguracích zákazníků a zkušenosti z reálného provozu v továrně.
- Údaje o službách:Zásady týkající se jednoleté záruky na celé zařízení, doživotní záruky a podpory údržby, bezplatného školení a samostatného účtování poplatků za servis na místě.
Ceny uvedené v tomto článku představují orientační ceny typických konfigurací a nejedná se o tržní statistiku platnou pro všechny dodavatele, všechny země nebo všechny konfigurace. Při skutečném nákupu je třeba porovnávat zařízení na základě stejných kritérií, jako jsou rozsah zařízení, daně a poplatky, balení, doprava, instalace, školení a povinnosti v rámci poprodejního servisu.
Jaký vliv má průměr válce a efektivní pracovní šířka?
Průměr válce určuje podmínky tepelného kontaktu. Čím větší je průměr, tím delší je délka oblouku kontaktu tkaniny s válcem, což při shodných ostatních podmínkách poskytuje prostor pro dosažení vyšší provozní rychlosti; skutečná rychlost je však dále omezena topným výkonem, tloušťkou tkaniny, dobou přenosu, napětím a podmínkami chlazení, a proto nelze výrobní kapacitu posuzovat pouze na základě průměru válce.
Efektivní pracovní šířka určuje šířku materiálu, kterou lze zpracovat v jednom cyklu.Například rozměry 610 × 1 800 mm je třeba chápat jako průměr válce přibližně 610 mm a efektivní pracovní šířku 1 800 mm, nikoli jako „válec o šířce 1 800 mm“.Šířka pracovní plochy by měla odpovídat rozměrům hlavních zakázek; slepý výběr širšího zařízení zvýší podíl nevyužité plochy, spotřebu energie a odpisy zařízení.
Proč se u strojů, které se všechny nazývají „termotransferové tiskárny s válcem“, tak výrazně liší ceny?
- Průměr válce a efektivní pracovní šířka:mají přímý vliv na spotřebu materiálu, rozměry rámu, vyhřívanou plochu a výrobní náklady.
- Topný systém:Jednovrstvé nebo dvouvrstvé ohřev oleje, způsob regulace teploty, izolace a rovnoměrnost rozložení teploty – to vše ovlivňuje cenovou nabídku.
- Automatizační konfigurace:vyrovnávání, regulace napětí, automatické oddělování, odvíjení, navíjení, dvě pracovní stanice a verze řídicího systému – to vše mění náklady na konfiguraci.
- Napětí a konfigurace pro vývoz:Je třeba samostatně ověřit napěťové standardy jednotlivých zemí, elektrické komponenty, certifikace a požadavky na dokumentaci.
- Rozsah služeb:Zda jsou zahrnuty dřevěné bedny, mezinárodní přepravné, instalace, školení, náhradní díly a rozsah záruky, musí být uvedeno položku po položce v nabídce.
Přepočet ceny zařízení na logiku návratnosti investice
Při srovnávání zařízení by se neměla brát v úvahu pouze pořizovací cena. Efektivnějším způsobem je výpočet celkových nákladů na metr nebo na kus produktu, včetně odpisů zařízení, nákladů na elektřinu, sublimačních inkoustů, transferového papíru, válců, mzdových nákladů, údržby, míry zmetkovitosti a efektivní doby provozu. Ceny elektřiny, mzdové náklady a ceny zakázek se v různých regionech značně liší, a proto se může doba návratnosti investice do stejného zařízení v různých zemích zcela lišit.
Informace o metodách výpočtu odpisů, spotřebního materiálu a regionálních mzdových nákladů najdete v článku„Výpočet doby návratnosti sublimačních válcových tiskáren“. Pokud potřebujete dále ověřit konkrétní konfiguraci,podívejtese na technické parametry válcové tiskárny ZS-BD nebo si prohlédnětekategorii produktů sublimačních válcových tiskáren.
Šest informací, které doporučujeme připravit před zasláním poptávky
- Složení látky, gramáž, povrchová úprava a hlavní šířka materiálu.
- Rozměry vzoru, náročnost barev, požadovaná stálost barev a kritéria pro převzetí.
- Plánovaná denní produkce, jednosměnný nebo dvousměnný provoz, frekvence výměny zakázek.
- Místní napětí, frekvence, zdroj stlačeného vzduchu a dostupný instalační prostor.
- Cílová země, obchodní podmínky a zda je vyžadováno balení do dřevěných beden.
- Konkrétní rozsah instalace, školení, náhradních dílů a poprodejního servisu.
Teprve po poskytnutí těchto informací může dodavatel předložit srovnatelné konfigurační návrhy. Pouze nabídky se shodným rozsahem zařízení a služeb mají smysl pro přímé srovnání.
Často kladené otázky
Proč jsou v článku uvedeny ceny jak v renminbi, tak v amerických dolarech?
Čínský jüan je základem pro tuto srovnávací analýzu, zatímco částky v amerických dolarech jsou referenčními částkami přepočítanými podle středního kurzu čínského jüanu ze dne 3. listopadu 2026. Vzhledem k tomu, že se směnné kurzy mění, při oficiálním nákupu se řídíme částkami v amerických dolarech, směnnými kurzy a platebními podmínkami uvedenými v nabídce a ve smlouvě.
V čem spočívá hlavní rozdíl mezi konfiguracemi za 4 020 USD a 11 090 USD?
Rozdíl nespočívá pouze v šířce, ale týká se také průměru válců, konstrukce ohřevu, stupně automatizace, rozměrů rámu a stability nepřetržité výroby. Pokud objednávka vyžaduje stabilní hodinový výkon a širší zpracovatelský formát, středně velká konfigurace obvykle lépe vyhovuje; v případě menších objednávek může základní konfigurace snížit počáteční investici.
Jak si vybrat mezi válci o průměru 610 mm a 1 000 mm?
Je třeba se nejprve zaměřit na šířku hlavních zakázek a efektivní provozní dobu, nikoli pouze na porovnání průměru válců. Válce o průměru 610 mm jsou vhodné pro běžné oděvní látky, sportovní oblečení a střihy bytového textilu; válce o průměru 1 000 mm se hodí spíše pro široké ložní prádlo, velké reklamní plachty nebo zakázky vyžadující výrobu více pásů vedle sebe.
Zahrnuje cenová nabídka dopravné, montáž a školení?
Cena uvedená v tomto článku zahrnuje příslušné daně a poplatky v Číně a exportní dřevěné balení, nezahrnuje však mezinárodní přepravné, pojištění přepravy, dovozní daně a poplatky v cílové zemi ani montáž na místě. Školení je poskytováno zdarma; pokud bude na místo u zákazníka vyslán technik společnosti Shangshi Technology, budou náklady na cestu, víza, dopravu, stravu, ubytování a služby na místě účtovány zvlášť.
Co znamenají pojmy „záruka“ a „doživotní záruka“?
Záruční doba na celé zařízení je 1 rok, zároveň poskytujeme doživotní záruku a servisní podporu. Rozsah záruky, spotřební díly, poškození způsobené lidským zásahem, poškození při přepravě a případy vyšší moci se řídí konkrétními podmínkami uvedenými v přiložených záručních dokladech, specifikaci konfigurace a smlouvě.
Do kdy platí tato cenová nabídka?
Tyto tři referenční cenové nabídky byly ověřeny dne 3. listopadu 2026 a jsou platné do 31. prosince 2027. V případě změn v cenách surovin, směnných kurzech, elektrické konfiguraci, přepravních nákladech nebo požadavcích zákazníka může být oficiální cenová nabídka upravena podle nové konfigurace.
Popis údajů, ověření a obchodní zveřejnění
Podklady a metodika:Ceny v čínských juanech uvedené v tomto dokumentu vycházejí z nabídky tří typových konfigurací společnosti Zhishang Technology ze dne 3. listopadu 2026; částky v amerických dolarech byly přepočítány podle středního kurzu čínského juanu platného ke stejnému dni; technické parametry byly sestaveny na základě produktových údajů na webových stránkách, typových konfigurací zákazníků a provozních zkušeností továrny. Výrobní rychlosti uvedené v tabulce vycházejí z parametrů produktu a aktuálně potvrzených technických specifikací; skutečná výrobní kapacita se řídí látkou, vzorem, technologickými parametry zákazníka a záznamy z provozních zkoušek na místě.
Kontrola obsahu:Tým pro zařízení a technologie společnosti Zhishang Technology.Poslední aktualizace:3. listopadu 2026.
Obchodní prohlášení:Tento článek vydala společnost Zhishang Technology, výrobce zařízení pro termotransferový tisk na válcích. Ceny a konfigurace pocházejí z cenového systému naší společnosti a nejedná se o nezávislé hodnocení třetí stranou. Čtenáři by měli konfiguraci ověřit s ohledem na podmínky svých objednávek a konečné podmínky potvrdit prostřednictvím oficiální cenové nabídky a smlouvy.
O společnosti Zhishang Technology
Společnost Dongguan Zhishang Technology Co., Ltd. se od roku 1997 zabývá činností související se zařízením pro termotransferový tisk. V roce 2003 založila továrnu v Humenu v Dongguan a její zařízení již byla vyvezena do mnoha zemí a regionů. Společnost poskytuje služby v oblasti výběru zařízení, vzorových tisků, instalace a školení, dodávky náhradních dílů a poprodejní podpory. Další informace naleznete vsekcích O společnosti Zhishang Technology, Profil společnosti a Příklady dodávek zařízení.
Pokud potřebujete vypočítat konfiguraci na základě druhu tkaniny, šířky role a plánované výrobní kapacity, můžete předložitpožadavky na projekt, které dále ověří technický a obchodní tým.