Koľko stojí valcová termotransferová tlačiareň? Cenový prehľad na rok 2026 podľa rozmerov valca, pracovnej šírky a úrovne automatizácie
Dátum overenia ponuky: 3. novembra2026 Platnosť ponuky:do 31. decembra 2027
Základné ceny:Základné ceny v renminbi pre tri typické konfigurácie uvedené v tomto dokumente sú27 000, 74 500 a 133 000 renminbi. Pri prepočte podľa stredného kurzu renminbi zverejneného Čínskym centrom pre devízové obchody na základe poverenia Čínskej ľudovej banky zo 3. novembra 2026 (1 USD = 6,7150 renminbi) to predstavuje približne 4020 USD, 11 090 USD a 19 810 USD(zaokrúhlené na 10 USD).
Zásady cenovej ponuky:Sumy v amerických dolároch slúžia ako orientačné prepočítané hodnoty na účely čítania tohto článku; oficiálna cenová ponuka sa riadi sumami v amerických dolároch, výmenným kurzom a platobnými podmienkami uvedenými v cenovej ponuke a zmluve. Ceny zahŕňajú dane a poplatky platné na území Číny, nezahŕňajú však dovozné clá v krajine určenia, dovoznú DPH, spotrebnú daň, colné poplatky a ďalšie miestne dane a poplatky. Exportné objednávky zahŕňajú balenie do drevených debien, nezahŕňajú však medzinárodné prepravné náklady, poistenie prepravy a montáž na mieste.
Školenie a záruka:Školenie je bezplatné; v prípade vyslania inžiniera spoločnosti Shangshi Technology na miesto u zákazníka sa náklady na cestovné, víza, miestnu dopravu, stravu a ubytovanie, ako aj náklady na služby na mieste účtujú osobitne. Záručná doba na celé zariadenie je 1 rok, pričom sa poskytuje doživotná záruka a servisná podpora; konkrétny rozsah záruky, opotrebovateľné diely, poškodenia spôsobené ľudským zásahom a prípady vyššej moci sa riadia záručnými dokumentmi dodanými so zariadením a zmluvou.
„Koľko stojí jedna valcová termotransferová lis?“ Na túto otázku neexistuje jednotná odpoveď bez zohľadnenia konfigurácie. Úvodné modely s úzkym formátom a priemyselné modely so širokým formátom sa výrazne líšia v priemere valca, efektívnej pracovnej šírke, konštrukcii ohrevu, konfigurácii vyrovnávania a navíjania/odvíjania, preto nie je možné priamo porovnávať nákupnú cenu a jednotkové náklady na produkciu.
Tento článok používa akovzorku tri typické cenové ponuky spoločnosti Dongguan Zhishang Technology Co., Ltd. (Zhishang) platné k 3. novembru 2026, aby vysvetlil, ako priemer valca, efektívna pracovná šírka a automatizácia ovplyvňujú rozpočet, a zároveň jasne uvádza dane, balné, dopravné náklady, inštaláciu, školenie a rozsah záruky.

Referenčné ceny za tri typické konfigurácie v roku 2026
V nasledujúcej tabuľke sú vedľa seba uvedené základné ceny v čínskych juanoch a ceny prepočítané na americké doláre, čo uľahčuje rozpočtovanie zahraničným nákupcom. Výrobná rýchlosť uvedená v tabuľke slúži na porovnanie konfigurácií a výrobnej kapacity; skutočná výrobná kapacita je však ovplyvnená typom tkaniny, vzorom, teplotou, napätím, frekvenciou výmeny objednávok, prestojmi a mierou bezchybnosti, a preto ju nemožno priamo stotožňovať so skutočným denným výstupom.
| Konfiguračná úroveň | Základná cena v RMB | Referenčná cena v USD | Priemer valca | Efektívna pracovná šírka | Konfigurácia ohrevu a automatizácie | Výrobná rýchlosť | Typické použitie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Základná konfigurácia pre úzke pásy | 27 000 juanov | približne 4 020 USD | 200 mm | 1 300 mm | Vyhrievanie oleja; štandardné vybavenie: systém vyrovnávania a oddeľovač | cca 30–50 metrov/hodinu | Malé série tkanín, záclony na mieru, úzke stuhy a vzorky |
| Stredne veľká plne automatická konfigurácia | 74 500 juanov | cca 11 090 USD | 610 mm | 1 800 mm | Dvojstupňové ohrev oleja; automatické vyrovnávanie a oddeľovanie | cca 220–280 metrov/hodinu | Tkaniny na športové oblečenie, textílie pre domácnosť, vlajkové a reklamné plachty v stredných a veľkých sériách |
| Konfigurácia pre široké pásy | 133 000 juanov | cca 19 810 USD | 1 000 mm | 2 000 mm | Dvojstupňové ohrev oleja; plne automatické vyrovnávanie a oddeľovanie | približne 1 000 – 1 200 metrov za hodinu | Široké posteľné prádlo, veľkoplošné vlajkové tkaniny a veľkoobjemové priebežné exportné objednávky |
Overenie rýchlosti:Konfigurácia 200 × 1 300 mm je uvedená s rýchlosťou 30–50 m/h podľa aktuálneho projektu;rýchlosti, priemer valcov a efektívna šírka pásu pre rozmery 610 × 1800 mm a 1000 × 2000 mm bolioverené s technickými parametrami produktu ZS-BD. Rýchlosti uvedené v tabuľke slúžia na porovnanie konfigurácií a výrobnej kapacity a nezodpovedajú skutočnému dennému objemu dodávok po odpočítaní času potrebného na predohrev, zmenu zákazky, kontrolu, čistenie a mimoriadne odstávky. Pri výpočte dennej produkcie je možné vychádzať zmetódy výpočtu dennej výrobnej kapacity valcových lisní.
Čo je a čo nie je zahrnuté v cenovej ponuke?
| Položka | Rozsah tejto ponuky | Pri nákupe je potrebné potvrdiť |
|---|---|---|
| Zariadenie a štandardná konfigurácia | Podľa úrovne uvedenej v tabuľke a konečného zoznamu konfigurácie | Model, priemer valca, efektívna šírka, napätie a príslušenstvo v balení |
| Dane a poplatky v Číne | Vrátane príslušných daní a poplatkov v Číne | Typ faktúry, daňová sadzba a spôsob daňového zaobchádzania pri vývoze |
| Exportné balenie v drevenej debne | Zahŕňa | spôsob balenia, označenie a podmienky nakládky a vykládky v mieste určenia |
| Medzinárodné prepravné náklady a poistenie prepravy | Nezahŕňa | obchodné podmienky, prístav určenia, rozsah poistenia a spôsob prepravy |
| Dovozné clá a poplatky v krajine určenia | Nie je zahrnuté | Dovozné clá, DPH, spotrebná daň a colné poplatky sa riadia potvrdením colných orgánov v mieste určenia a spedičnej spoločnosti |
| Inštalácia a uvedenie do prevádzky na mieste | Nie je zahrnuté | Rozsah inštalácie, podmienky na mieste, cestovné náklady inžinierov a cenová ponuka |
| Školenie | Školenia sú bezplatné | Zabezpečenie vzdialeného školenia alebo školenia priamo v závode; cestovné náklady a servisné poplatky spojené s cestou inžiniera k zákazníkovi sa účtujú osobitne |
Prvá úroveň: Základná konfigurácia pre úzke rozmery v hodnote približne 4 020 USD
Táto úroveň zodpovedá základnej konfigurácii v hodnote 27 000 RMB a je vhodná pre lisne, výrobcov záclon na mieru alebo továrne na úzke pásy, ktoré už majú stabilné objednávky v malých sériách a chcú znížiť závislosť od externého spracovania a dodacích lehôt. Jej hodnota nespočíva v dosahovaní najvyššej rýchlosti, ale v budovaní kontrolovateľnej výrobnej kapacity pre malé série s nižšími investíciami.
Táto konfigurácia obsahuje zariadenia na korekciu odchýlky a oddelenie, ktoré znižujú manuálnu intervenciu pri posúvaní okrajov tkaniny a pri oddeľovaní papiera a tkaniny po prenose. Aby ste zistili, či je zariadenie naozaj vhodné na sériovú výrobu, mali by ste ho najskôr otestovať s hlavnou látkou a typickými vzormi; ak je objem objednávok dlhodobo nižší ako približne 30 metrov za hodinu, jednotkové náklady po zohľadnení odpisov zariadenia, nákladov na elektrinu, spotrebného materiálu a mzdových nákladov môžu byť vyššie ako náklady na externú výrobu.
Druhá úroveň: stredne veľká plne automatická konfigurácia za približne 11 090 USD
Stredná konfigurácia zodpovedá cene 74 500 RMB, využíva valce s priemerom 610 mm a efektívnu pracovnú šírku 1 800 mm, pričom systém ohrevu je vylepšený na dvojvrstvovú konštrukciu s olejovým chladením a je vybavená automatickým vyrovnávaním a oddeľovaním. Je vhodnejšia pre objednávky odevov, bytového textilu a reklamných materiálov, ktoré vyžadujú nepretržitú výrobu, majú strednú frekvenciu výmeny zákaziek a kladú požiadavky na farebnú stabilitu jednotlivých sérií.
Dvojvrstvová konštrukcia na reguláciu teploty oleja pomáha znižovať tepelné straty a zlepšuje rovnomernosť povrchovej teploty valcov. Konkrétna úspora energie závisí od modelu stroja, konštrukcie izolácie, nastavenej teploty, výrobného taktu a podmienok v prevádzke; nie je možné priamo uplatniť pevné percentuálne hodnoty bez zohľadnenia testovacích podmienok. Pri nákupe by ste mali od dodávateľa požadovať poskytnutie testovacích údajov za rovnakých podmienok a riadiť sa záznamami z praktických skúšok stroja.

Tretia kategória: Širokopásová priemyselná konfigurácia za približne 19 810 USD
Konfigurácia pre široký formát zodpovedá cene 133 000 RMB, využíva valce s priemerom 1 000 mm a efektívnu pracovnú šírku 2 000 mm a je určená pre široké posteľné prádlo, veľkoplošné vlajkové tkaniny a exportné objednávky vyžadujúce nepretržitú prevádzku. Vďaka väčšej šírke a výkonnejšej konfigurácii ohrevu, pohonu a rámu je zariadenie schopné pokryť širšiu šírku tkaniny a náročnejšie výrobné plány, avšak za predpokladu, že objem objednávok bude trvalo pokrývať prevádzkový čas zariadenia.
Ak sa podnik zameriava hlavne na výrobu úzkych stúh, malých strihaných dielov alebo zákaziek na mieru s častou zmenou objednávok, nevyužitá šírka širokopásmového zariadenia sa nepremení na tržby, ale bude naďalej generovať odpisy a spotrebu energie. Pred nákupom by sa mali skutočné prevádzkové hodiny vypočítať na základe reálnej štruktúry objednávok, a nie rozhodovať sa len na základe maximálnej šírky a najvyššej rýchlosti zariadenia.
Ako sú definované záručné podmienky, školenia a popredajný servis?
| Služby | Zásady | Náklady a podmienky |
|---|---|---|
| Záruka na celé zariadenie | 1 rok | Konkrétny rozsah záruky sa riadi záručnými dokumentmi dodanými so zariadením a zmluvou |
| Doživotná záruka a servisná podpora | Poskytujeme | V prípade opotrebovaných dielov, poškodenia spôsobeného človekom, poškodenia pri preprave a v prípadoch vyššej moci sa postupuje podľa zmluvy a príslušného vymedzenia zodpovednosti |
| Školenia | Bezplatné | Samotné školenie je bezplatné; náklady na cestovné, víza, dopravu, stravu a ubytovanie, ako aj náklady na služby na mieste sa účtujú osobitne |
| Inštalácia a uvedenie do prevádzky | Táto cenová ponuka nezahŕňa | Cena môže byť stanovená individuálne na základe krajiny určenia, podmienok na mieste a harmonogramu inžinierov |
| Dodávka náhradných dielov | Dlhodobé dodávky | Konkrétny zoznam náhradných dielov, ceny a dodacie lehoty sa riadia potvrdením popredajného servisu |
Zahraniční zákazníci by mali pred nákupom jasne uviesť identifikačné číslo zariadenia, popis poruchy, videá a fotografie, podmienky napätia a zdroja stlačeného vzduchu na mieste, ako aj verziu náhradných dielov. V prípade problémov týkajúcich sa vykurovacích, hydraulických alebo elektrických systémov by mal najskôr posúdiť situáciu inžinier; bez potvrdenia nevykonávajte žiadne demontáže ani úpravy.
Na akých podkladoch sa zakladajú tieto ceny a parametre?
Aby sa uľahčila kontrola zo strany nákupcov, sú údaje v tomto dokumente rozdelené do štyroch kategórií:
- Údaje o cenách:Základné ceny 27 000, 74 500 a 133 000 RMB overené obchodným tímom spoločnosti Zhishang Technology dňa 3. novembra 2026.
- Údaje o výmennom kurze:Stredný kurz renminbi stanovený Čínskym centrom pre devízové obchody 3. novembra 2026, 1 americký dolár = 6,7150 renminbi.
- Technické údaje:Technické parametre produktov na webovej stránke, záznamy o typických konfiguráciách zákazníkov a skúsenosti s prevádzkou v továrni.
- Informácie o službách:1-ročná záruka na celé zariadenie, doživotná záruka a servisná podpora, bezplatné školenia a zásady týkajúce sa poplatkov za servis na mieste, ktoré sa účtujú osobitne.
Ceny uvedené v tomto článku slúžia ako referenčné ceny pre typické konfigurácie a nepredstavujú trhové štatistiky pre všetkých dodávateľov, všetky krajiny ani všetky konfigurácie. Pri skutočnom nákupe je potrebné porovnávať zariadenia na základe rovnakých kritérií, ako sú rozsah zariadenia, dane a poplatky, balenie, doprava, inštalácia, školenia a zodpovednosť za popredajný servis.
Čo ovplyvňuje priemer valca a efektívna pracovná šírka?
Priemer valca určuje podmienky tepelného kontaktu. Čím väčší je priemer, tým je dĺžka oblúka kontaktu tkaniny s valcom väčšia, čo pri zhodných ostatných podmienkach poskytuje priestor na dosiahnutie vyššej prevádzkovej rýchlosti; skutočná rýchlosť je však obmedzená aj výkonom ohrevu, hrúbkou tkaniny, časom prenosu, napätím a podmienkami chladenia, preto nie je možné posudzovať výrobnú kapacitu len na základe priemeru valca.
Efektívna pracovná šírka určuje šírku materiálu, ktorú je možné spracovať v jednom cykle.Napríklad rozmery 610 × 1 800 mm treba chápať ako valec s priemerom približne 610 mm a efektívnou pracovnou šírkou 1 800 mm, a nie ako „valec so šírkou 1 800 mm“.Šírka pracovnej plochy by mala zodpovedať rozmerom hlavných zákaziek; slepý výber širšieho zariadenia zvýši množstvo nevyužitej plochy, spotrebu energie a odpisy zariadenia.
Prečo sa ceny strojov na termotransferovú tlač s valcami, ktoré sa nazývajú rovnako, toľko líšia?
- Priemer valca a efektívna pracovná šírka:priamo ovplyvňujú spotrebu materiálu, rozmery rámu, ohrievaciu plochu a výrobné náklady.
- Systém ohrevu:Jednovrstvová alebo dvojvrstvová regulácia teploty oleja, spôsob regulácie teploty, konštrukcia na udržanie tepla a rovnomernosť teploty – to všetko ovplyvňuje cenovú ponuku.
- Konfigurácia automatizácie:vyrovnávanie, regulácia napätia, automatické oddeľovanie, odvíjanie, navíjanie, dvojité pracovné stanovište a verzia riadiaceho systému – to všetko mení náklady na konfiguráciu.
- Napätie a konfigurácia pre export:Je potrebné osobitne overiť napäťové systémy v jednotlivých krajinách, elektrické komponenty, certifikácie a požiadavky na dokumentáciu.
- Rozsah služieb:Či sú v cene zahrnuté drevené prepravné debny, medzinárodná preprava, inštalácia, školenie, náhradné diely a rozsah záruky, musí byť uvedené bod po bode v cenovej ponuke.
Prepočet ceny zariadenia na logiku návratnosti investície
Pri porovnávaní zariadení by sa nemala brať do úvahy len nákupná cena. Efektívnejším prístupom je výpočet celkových nákladov na meter alebo na jeden kus výrobku, vrátane amortizácie zariadenia, nákladov na elektrickú energiu, atramentov pre termotransfer, transferového papiera, valcov, mzdových nákladov, údržby, miery zmetkovitosti a efektívneho prevádzkového času. Ceny elektrickej energie, mzdové náklady a ceny objednávok sa v jednotlivých regiónoch výrazne líšia, preto sa môže doba návratnosti investície do toho istého zariadenia v rôznych krajinách úplne líšiť.
Informácie o metódach výpočtu odpisov, spotrebného materiálu a regionálnych nákladov na pracovnú silu nájdete v článku„Výpočet doby návratnosti valcových sublimačných lisní“. Ak potrebujete overiť konkrétnu konfiguráciu, pozrite si technické parametre valcovej sublimačnej lisne ZS-BD alebo prehliadnitekategóriu produktov valcových sublimačných lisní.
Šesť informácií, ktoré odporúčame pripraviť pred zaslaním dopytu
- Zloženie tkaniny, gramáž, povrchová úprava a hlavná šírka tkaniny.
- Rozmery vzoru, náročnosť farieb, požadovaná stálosť farieb a kritériá prijatia.
- Plánovaná denná produkcia, jednozmenná alebo dvojzmenná prevádzka, frekvencia výmeny zákaziek.
- Napätie v mieste inštalácie, frekvencia, zdroj stlačeného vzduchu a dostupný priestor na inštaláciu.
- Krajina určenia, obchodné podmienky a či je potrebné balenie do drevených debien.
- Konkrétny rozsah montáže, školenia, náhradných dielov a popredajného servisu.
Až po poskytnutí týchto informácií môže dodávateľ predložiť porovnateľné konfiguračné návrhy. Priamo porovnateľné sú len ponuky, ktoré majú zhodný rozsah zariadení a služieb.
Často kladené otázky
Prečo sú v článku uvedené ceny v renminbi aj v amerických dolároch?
Čínske juany tvoria základ ponúk v tomto porovnaní, zatiaľ čo sumy v amerických dolároch sú referenčné hodnoty prepočítané podľa stredného kurzu čínskeho jüanu z 3. novembra 2026. Vzhľadom na kolísanie výmenných kurzov sa pri oficiálnom nákupe riadite sumami v amerických dolároch, výmennými kurzami a platobnými podmienkami uvedenými v cenovej ponuke a zmluve.
V čom spočíva hlavný rozdiel medzi konfiguráciami za 4 020 USD a 11 090 USD?
Rozdiely sa netýkajú len šírky formátu, ale aj priemeru valcov, konštrukcie ohrevu, stupňa automatizácie, rozmerov rámu a stability nepretržitej výroby. Ak objednávka vyžaduje stabilnú hodinovú produkciu a širší formát spracovania, stredná konfigurácia to zvyčajne ľahšie pokryje; ak je objem objednávky menší, základná konfigurácia môže znížiť počiatočné investície.
Ako si vybrať medzi valcami s priemerom 610 mm a 1 000 mm?
Skôr ako sa zameriavať na samotné porovnanie priemeru valcov, je potrebné zohľadniť šírku hlavných zákaziek a efektívny prevádzkový čas. Valec s priemerom 610 mm je vhodný pre bežné odevné tkaniny, športové oblečenie a kusy textílií pre domácnosť; valec s priemerom 1 000 mm je vhodnejší pre široké posteľné prádlo, veľkoplošné reklamné plátna alebo zákazky vyžadujúce výrobu viacerých pásov vedľa seba.
Zahŕňa cenová ponuka dopravné, inštaláciu a školenie?
Cena uvedená v tomto texte zahŕňa príslušné dane a poplatky platné na území Číny a exportné drevené balenie, nezahŕňa však medzinárodné prepravné náklady, poistenie prepravy, dovozné clá a poplatky v krajine určenia ani inštaláciu na mieste. Školenie je bezplatné; ak sa dohodne príchod inžiniera spoločnosti Shangshi Technology k zákazníkovi, náklady na cestovné, víza, dopravu, stravu, ubytovanie a služby na mieste sa účtujú osobitne.
Čo znamenajú pojmy „záruka“ a „doživotná záruka“?
Záručná doba na celé zariadenie je 1 rok, zároveň poskytujeme doživotnú záruku a servisnú podporu. Rozsah záruky, spotrebné diely, poškodenia spôsobené ľudským zásahom, poškodenia pri preprave a prípady vyššej moci sa riadia konkrétnymi podmienkami uvedenými v priložených záručných dokladoch, konfiguračnom liste a zmluve.
Do kedy platí táto cenová ponuka?
Tieto tri referenčné cenové ponuky boli overené 3. novembra 2026 a sú platné do 31. decembra 2027. V prípade zmien v cenách surovín, výmenných kurzov, elektrických konfigurácií, prepravných nákladov alebo požiadaviek zákazníka môže byť oficiálna cenová ponuka upravená podľa novej konfigurácie.
Vysvetlenie údajov, overenie a obchodné zverejnenie
Údaje a metodika:Ceny v čínskych juanoch uvedené v tomto dokumente pochádzajú z trojstupňovej ponuky typických konfigurácií spoločnosti Zhishang Technology zo 3. novembra 2026; sumy v amerických dolároch sú prepočítané podľa stredného kurzu čínskeho juanu platného v ten istý deň; technické parametre boli zostavené na základe informácií o produktoch na webovej stránke, typických konfigurácií zákazníkov a prevádzkových skúseností závodu. Výrobná rýchlosť uvedená v tabuľke je založená na parametroch výrobku a aktuálnych technických špecifikáciách; skutočná výrobná kapacita sa riadi látkou, vzorom, technologickými parametrami zákazníka a záznamami z testovania stroja na mieste.
Kontrola obsahu:Tím pre zariadenia a technológie spoločnosti Zhishang Technology.Posledná aktualizácia:3. novembra 2026.
Obchodné upozornenie:Tento článok zverejnila spoločnosť Zhishang Technology, výrobca zariadení na termotransferovú tlač s valcami. Ceny a konfigurácie pochádzajú z cenového systému našej spoločnosti a nejde o nezávislé hodnotenie treťou stranou. Čitatelia by mali overiť konfiguráciu na základe podmienok svojich objednávok a konečné podmienky potvrdiť prostredníctvom oficiálnej cenovej ponuky a zmluvy.
O spoločnosti Zhishang Technology
Spoločnosť Dongguan Zhishang Technology Co., Ltd. sa od roku 1997 zaoberá činnosťami súvisiacimi so zariadeniami na termotransferovú potlač. V roku 2003 založila továreň v meste Humen v Dongguane a jej zariadenia sa exportujú do viacerých krajín a regiónov. Spoločnosť poskytuje výber zariadení, vzorkovanie procesov, inštaláciu a školenia, dodávky náhradných dielov a popredajnú podporu.Ďalšie informácie nájdetev sekcii O spoločnosti Zhishang Technology, v profiloch spoločnostia vpríkladoch dodávok zariadení.
Ak potrebujete vypočítať konfiguráciu na základe druhu tkaniny, šírky pásu a plánovanej výrobnej kapacity, môžete zaslaťpožiadavky k projektu, ktoré následne overia technický a obchodný tím.