Ga naar de hoofdinhoud
Specializing in the R&D and manufacturing of heat transfer roller printing machines [email protected] ‎+86 13713137075‎ ‎+86 076981515850‎
WelkomFabrikant · Proefdrukken mogelijk
October 12, 2026

Sublimatie kalender vs hittepers: welke kiezen

In de thermotransferbranche bestaat er een veelvoorkomende misvatting bij het kiezen van de juiste machine: men beschouwt cilinder-thermopersen en vlakbed-thermopersen als „grotere en kleinere versies van hetzelfde type apparaat“. Deze opvatting is onjuist. Vlakbed-thermopersen werken „per stuk“ — je legt één T-shirt erin, perst het één keer, haalt het eruit en legt dan het volgende erin.Rol-heatpressmachines werken „continu“ – de stofrol gaat aan de ene kant naar binnen en komt aan de andere kant als eindproduct naar buiten. Qua structuur, productiecapaciteit, geschikte materialen en toepassingsscenario’s zijn het bijna twee totaal verschillende werelden. Een verkeerde keuze is niet alleen een kwestie van efficiëntie, maar ook van bruikbaarheid.Vergelijking tussen trommel- en vlakbed-transferpersen

De belangrijkste verschillen in één tabel

Vergelijkingscriteria Trommel-heatpress Vlakke hittepers
Werkwijze Continu roll-to-roll-transfer, waarbij stof en papier synchroon door de rollen lopen Verwerking per stuk: stuk voor stuk toevoeren, persen en verwijderen
Geschikte stoffen Sublimatietransfer, geschikt voor polyester en synthetische of gemengde stoffen met een polyestergehalte van 50% of meer (niet geschikt voor puur katoen, zijde of linnen) Te gebruiken in combinatie met DTF-transferfolie of beletteringsfolie; geschikt voor katoen, linnen, synthetische vezels en gemengde stoffen
Geschikte producten Sportkledingstoffen, vlaggen, beddengoed, gordijnen, geweven banden en andere rolgoederen T-shirts, sweatshirts, canvas tassen, petten, sierkussens en andere confectieartikelen
Dagelijkse productiecapaciteit Kleine machines: maximaal 40 m/u; gangbare modellen: 90–620 m/u; grote machines: 880–2000 m/u (bij een werkdag van 8 uur komt dit neer op ongeveer 320–16.000 meter per dag) Handmatige modellen: ca. 20–50 stuks; pneumatische modellen met twee werkstations: ca. 50–150 stuks; volautomatische modellen met vier werkstations: meer dan 200 stuks
Temperatuuruniformiteit Temperatuurverschil op het trommeloppervlak binnen ±2 ℃ Temperatuurverschil tussen verwarmingsplaten: ±10 °C (gebruikelijk)
Startkapitaal Instapmodel: ca. 4,400–5,300 USD Handbediende modellen vanaf ca. 135 USD, pneumatische modellen met twee werkstations vanaf ca. 530 USD
Ruimtevereisten Minimaal 10 m², 380 V driefasige stroom Standaard 220 V-voeding, neemt weinig ruimte in beslag
Ideale toepassingen Continu massaproductie van polyester op rollen Katoenen eindproducten, kleine series met veel varianten, maatwerk

De compatibiliteit van de stof met de trommel-thermopress moet apart worden vermeld. Het sublimatieproces is voornamelijk gericht op polyester, maar is niet beperkt tot 100% puur polyester – hoe hoger het polyestergehalte, hoe beter de kleurintensiteit en kleurvastheid van de bedrukking.In de bovenstaande tabel kunt u snel een vergelijking maken op basis van het materiaal. De gegevens voor vlakdrukpersen zijn afkomstig van de gangbare marktprijzen in 2026: handmatige vlakdrukpers 38×38 cm ongeveer 135 USD, gemiddeld 20 tot 50 stuks per dag;pneumatische machine met één werkstation: ongeveer 200–270 USD, gemiddeld 30–50 stuks per dag; pneumatische machine met twee werkstations: ongeveer 530 USD, gemiddeld 50–150 stuks per dag.De productiecapaciteit van een trommel-warmpers wordt bepaald door de combinatie van de trommeldiameter en de productiesnelheid: kleine machines (trommel van 200 mm) halen maximaal ongeveer 40 m/u, gangbare modellen zitten tussen 90 en 620 m/u, en grote machines kunnen 880 tot 2000 m/u halen.Hoe groter de diameter van de trommel en hoe langer het contacttraject, hoe hoger de snelheid kan worden opgevoerd, mits de kleurstof voldoende kan doordringen.

Trommel-thermopressen: industriële oplossingen voor de continue productie van rolgoederen

Het kernprincipevan de trommel-thermische persis thermische sublimatie.Dispersiekleurstoffen zijn op het transferpapier aanwezig in de vorm van deeltjes op micronniveau; bij ongeveer 200 °C verdampen ze direct vanuit de vaste toestand, waarbij ze de vloeibare fase overslaan, en sublimeren ze tot afzonderlijke kleurstofmoleculen op nanoniveau, die in de moleculaire openingen van de polyestervezels kunnen doordringen.Bij hoge temperaturen veranderen de moleculaire ketens van de polyestervezels van een glasachtige toestand in een rubberachtige toestand, waardoor er een groot aantal tijdelijke intermoleculaire openingen ontstaat. Zodra de temperatuur daalt, keren de moleculaire ketens van de vezels terug naar hun dichte rangschikking en wordt de kleurstof permanent in de vezels opgesloten.Er is vrijwel geen verschil in gevoel tussen de bedrukte en onbedrukte delen – dit wordt in de branche ‘zero-touch’-bedrukking genoemd. Tijdens het proces worden de stof en het transferpapier synchroon afgerold en lopen ze continu tussen de verwarmde cilinder en de ringvormige viltband door. De cilinder wordt verwarmd met warmtegeleidende olie; roestvrijstalen verwarmingsbuizen verwarmen de olie rechtstreeks, waarna de hete olie in de cilinder circuleert. Dit zorgt voor een snelle opwarming en een gelijkmatige oppervlaktetemperatuur, waarbij het temperatuurverschil doorgaans binnen ±2 °C wordt gehouden.Dubbelwandige cilinders verbruiken meer stroom dan enkelwandige, maar hebben een grotere dagproductie en een lager energieverbruik per eenheid productie. De diameter van de cilinder is de belangrijkste indicator voor de productiecapaciteit. Hoe groter de diameter, hoe langer het contacttraject tussen de stof en de cilinder is, waardoor de rotatiesnelheid hoger kan worden ingesteld, mits de kleurstof voldoende kan doordringen.Op de binnenlandse markt kost een instapmodel van de industriële standaarduitvoering ongeveer 4,400 tot 5,300 USD, met een trommeldiameter van 210 mm, geschikt voor kleine verwerkingsateliers. Middelgrote volautomatische modellen kosten ongeveer 6,700 tot 10,800 USD, met een trommeldiameter van 600 tot 1800 mm. De toepassingsgebieden van trommelmachines zijn heel duidelijk: vlaggen, beddengoed, sportkledingstoffen, gordijnen, geweven banden en andere grote bestellingen van rolgoederen. Er wordt op de stof zelf gedrukt, waarna deze wordt gesneden en genaaid, in plaats van dat er direct met kant-en-klare kledingstukken wordt gewerkt.Livebeelden van het continu bedrukken van stoffen met een trommel-warmpers

Vlakke hittepers: een flexibel hulpmiddel voor het bewerken van afzonderlijke stukken

Het werkingsprincipevan de vlakbed-transfermachineis intuïtiever: het transferpapier of de transferfolie wordt op de stof gelegd, de verwarmingsplaat wordt naar beneden gedrukt en gedurende een bepaalde tijd op de ingestelde temperatuur en druk gehouden, waarna de verwarmingsplaat wordt opgetild en het transferpapier wordt verwijderd, waardoor het motief op de stof achterblijft. De voordelen van een vlakbedmachine liggen in de compatibiliteit met verschillende stoffen en de productflexibiliteit. In combinatie met DTF-transferfolie of beletteringsfolie kunnen katoen, linnen, synthetische vezels en gemengde stoffen worden verwerkt, in tegenstelling tot een rolmachine die beperkt is tot stoffen met een hoog polyestergehalte.Temperatuurregelingsbereik: handmatig bediende modellen 0~210 ℃, pneumatische en volautomatische modellen 0~399 ℃ (0~399 ℃ is de bovengrens van het meetbereik van de thermostaat; de daadwerkelijke gebruiks temperatuur ligt meestal tussen 150~200 ℃),tijdregeling 0–999 seconden; de parameters kunnen flexibel worden aangepast aan verschillende stoffen en transfermaterialen. Er is een zeer breed scala aan vlakbedmachines beschikbaar. Het handmatige model wordt bediend door met de hand op de hendel te drukken; dit heeft de eenvoudigste constructie en de laagste prijs. Het formaat 38 × 38 cm wordt de ‘gouden maat’ genoemd, omdat het precies het motief op de voorkant van een T-shirt voor volwassenen bedekt, met een gemiddelde dagproductie van 20-50 stuks.Bij de pneumatische modellen wordt de cilinder automatisch door perslucht aangedreven om neer te drukken; de druk is gelijkmatig en regelbaar. Dankzij het ontwerp met twee werkstations kan op werkstation A worden geprint terwijl op werkstation B het materiaal wordt gelegd, wat de efficiëntie meer dan verdubbelt ten opzichte van een model met één werkstation, met een gemiddelde dagproductie van 50 tot 150 stuks.Het volautomatische model met vier werkstations kan vier stuks tegelijk verwerken; de productiecapaciteit komt ongeveer overeen met die van vier gewone heat-transfermachines met één werkstation en is bedoeld voor contractfabrikanten met een dagelijkse productie van meer dan 200 stuks. Vlakbedmachines hebben echter ook hun beperkingen. Ze werken ‘per stuk’: elk stuk doorloopt de cyclus van plaatsen, heten en verwijderen, waarbij de operator gedurende het hele proces betrokken moet zijn.Zodra de dagelijkse productie een bepaald aantal overschrijdt, begint het percentage afkeur door menselijke vermoeidheid te stijgen. Bovendien kan de machine geen rolmateriaal verwerken; als u een hele rol stof wilt bedrukken, is een vlakbedmachine niet geschikt.Praktische opnames van het gebruik van een vlakdrukmachine voor het thermisch overdrukken van T-shirts

Beslissingen nemen op basis van de orderstructuur

Kies voor een trommelpers als uw situatie als volgt is:

  1. de stoffen voornamelijk bestaan uit polyester of mengweefsels met een hoog polyestergehalte op rol, met een polyestergehalte van meer dan 50% (met uitzondering van puur katoen, zijde en hennep)
  2. de orders bestaan uit de continue productie van honderden tot duizenden meters met hetzelfde patroon
  3. De producten zijn sportkledingstoffen, vlaggen, beddengoed, gordijnen, banden enz.
  4. u streeft naar extreem lage kosten per meter bij grote volumes en een kwaliteit waarbij het weefsel niet voelbaar is
  5. u beschikt over 380 V driefasige stroom en een productieruimte van meer dan 10 m² (er zijn ook modellen voor tweefasige stroom)

Kies dan voor een vlakbed-hittepers als uw situatie als volgt is:

  1. de stoffen bestaan uit verschillende soorten, zoals katoen, mengweefsels en polyester, waarbij de verhoudingen onzeker zijn
  2. Uw bestellingen bestaan uit kleine series, veel verschillende soorten en de ontwerpen veranderen regelmatig
  3. U produceert kant-en-klare T-shirts, hoodies, canvas tassen, petten enz.
  4. u één machine wilt die geschikt is voor vrijwel alle stoffen en productsoorten
  5. u begint als klein bedrijf met een beperkt budget en beperkte ruimte

Als u beide soorten bestellingen ontvangt,is het in de branche gebruikelijk om twee productielijnen naast elkaar te laten lopen: de trommelmachine zorgt voor de continue massaproductie van polyester op rollen, terwijl de vlakbedmachine zorgt voor de flexibele verwerking van kleine series katoenen eindproducten. Beide vullen elkaar aan en dekken vrijwel alle behoeften op het gebied van thermotransfer.De gedetailleerde specificaties van beide apparaten kunt u bekijken op de productpagina’s vande ZS-BA-trommelthermopress en de ZS-SY-handmatige thermopress.

Voordat je iets koopt, moet je drie dingen doen

Ten eerste: neem uw daadwerkelijke materiaal mee om ter plaatse een proefdruk te maken. Het gewicht per vierkante meter van polyesterweefsel en de dikte van katoenweefsel hebben beide invloed op het transferresultaat. Een cilinderpers en een vlakpers kunnen op hetzelfde materiaal totaal verschillend presteren; u weet het pas als u het met uw eigen materiaal hebt getest.Met name bij gemengde stoffen, waarbij het polyestergehalte varieert, zullen de kleurintensiteit en kleurvastheid na het transferdrukken met een cilinderpers aanzienlijk verschillen. Ten tweede: bereken je gemiddelde dagelijkse ordervolume nauwkeurig. Een drumtransferstamper kent een economisch omslagpunt: pas bij een gemiddeld dagelijks volume van meer dan 500 stuks of bij grote bestellingen van rolmateriaal komen de efficiëntievoordelen van de machine volledig tot hun recht. Bij lagere volumes is een vlakbedtransferstamper juist voordeliger.Een trommelmachine heeft een dagelijkse productiecapaciteit van 1500 meter. Als je dagelijks slechts 200 meter aan bestellingen hebt, draait de machine het grootste deel van de tijd op leegloop, terwijl de afschrijvings- en arbeidskosten gewoon doorlopen. Ten derde: controleer uw ruimte en stroomvoorziening. Een trommelmachine heeft 380 V driefasige stroom nodig, is zwaar en vereist een vloer die het gewicht kan dragen. Een vlakbedmachine werkt op gewone 220 V-stroom, neemt weinig ruimte in beslag en is geschikt voor werkplaatsen met beperkte ruimte.

Veelgestelde vragen

Kan een trommel-warmtepers T-shirts van 100% katoen bedrukken?

Nee. Een trommel-heatpress werkt volgens het principe van thermische sublimatie, waarbij dispersiekleurstoffen zich voornamelijk binden aan polyestervezels. Katoen heeft onvoldoende chemische bindingsplaatsen om zich met de kleurstof te verbinden, waardoor de opdruk na een paar wasbeurten verdwijnt.Maar gemengde stoffen met een polyestergehalte van meer dan 50% kunnen wel worden bedrukt; hoe hoger het polyestergehalte, hoe beter het resultaat. Voor katoenen producten moet een vlakbed-hittepers worden gebruikt, in combinatie met DTF-transferfolie of beletteringsfolie.

Kan een vlakbed-hittepers een hele rol stof bedrukken?

Nee. Een vlakbedmachine werkt per stuk en kan telkens slechts één stuk stof of één afgewerkt kledingstuk verwerken. Om een hele rol stof te bedrukken, moet een cilinder-heatpress worden gebruikt.

Hoe groot is het prijsverschil tussen beide apparaten?

Het verschil is aanzienlijk. Handbediende vlakbed-hittepersen zijn verkrijgbaar vanaf ongeveer 135 USD, terwijl pneumatische modellen met twee werkstations vanaf ongeveer 530 USD kosten.Een instapmodel cilinder-hittepers kost ongeveer 4,400 tot 5,300 USD, een middelgroot volautomatisch model ongeveer 6,700 tot 10,800 USD. De investeringsdrempel voor een cilinder-hittepers is ongeveer tien keer zo hoog als die voor een vlakbed-hittepers, maar bij massaproductie liggen de kosten per meter veel lager dan bij een vlakbed-hittepers.

Kunnen een cilinder- en een vlakke hittepers hetzelfde transfermateriaal gebruiken?

Nee. Trommelmachines maken gebruik van sublimatiepapier, terwijl vlakpersen DTF-transferfolie of beletteringsfolie gebruiken; het materiaal verschilt volledig en kan niet door elkaar worden gebruikt.

Samenvatting

Trommel- en vlakpersen zijn twee parallelle technologische routes die geschikt zijn voor verschillende toepassingen.De samenstelling van de stof en de vorm van het product zijn de belangrijkste beslissingsfactoren:kies voor een rolpers bij de massaproductie van polyester en mengweefsels met een hoog polyestergehalte, en voor een vlakpers bij katoenen eindproducten en kleine series met veel verschillende soorten. Op basis hiervan kunt u vervolgens de orderhoeveelheid, de beschikbare ruimte en het investeringsbudget beoordelen, waarna de keuze heel duidelijk wordt.

WhatsApp E-mail
WhatsApp +86 13713137075 WhatsApp-QR-code

Klik op de knop of scan de QR-code om direct een gesprek te starten

Contact via WeChat WeChat-QR-code

Scan de QR-code om WeChat toe te voegen en klik op de knop om het nummer te kopiëren